Putin, Trump

i

Autor: AP, Shutterstock Putin, Trump

Wojna na Ukrainie

Trump odlatuje! Nazywa Putina geniuszem, winą za wojnę obarcza USA

2022-10-12 5:10

Donald Trump znowu zachwyca się Władimirem Putinem! Podobnie jak na początku wojny na Ukrainie, nazwał putinowską retorykę "sprytną i genialną". Mało tego, zgodnie z linią tej retoryki obarczył USA winą na inwazję. Wcześniej Trump mówił o rosyjskim dyktatorze, że to "twardy gość, ma wiele uroku i dumy oraz kocha swój kraj"...

Donald Trump obarcza USA winą za wojnę na Ukrainie! Uważa, że Putin jest "sprytny i genialny"

Czyżby jednak Rosjanie naprawdę byli w posiadaniu kompromitującej sekstaśmy z Donaldem Trumpem, jak głosiły plotki parę lat temu? A może to szczera, bezinteresowna miłość byłego prezydenta USA do Władimira Putina? Jedno jest pewne - Donald Trump pozostaje pod urokiem dyktatora i żadne rosyjskie zbrodnie wojenne nie są w stanie zniszczyć tego uczucia. Donald Trump znowu skompromitował się wypowiedziami na temat Putina i wojny na Ukrainie. W wywiadzie Real America's Voice nazwał putinowską retorykę uzasadniającą atak na suwerenny kraj "sprytną i genialną". Mało tego, zgodnie z linią tej retoryki obarczył USA winą na inwazję. "Nasz kraj i nasi tak zwani przywódcy wyśmiewali Putina. (...) Mówiłem sobie, że prawie zmuszają go do wejścia (na Ukrainę) tym, co mówią. Ta retoryka była aż tak głupia" - mówił beztrosko Trump. Potem jeszcze raz wyraźnie zasugerował, że jego zdaniem to Joe Biden odpowiada za inwazję, bo gdyby on, Trump był prezydentem USA, nie doszłoby do wojny. "Ukraina i Rosja nie walczyłyby ze sobą. To nie znaczy, że kochałyby się, ale nie ma takiej możliwości, żeby walczyły i nie ma takiej możliwości, żeby Putin wszedł [na Ukrainę]" - powiedział Trump.

Donald Trump zakochany w Putinie! "To twardy gość, ma wiele uroku i dumy oraz kocha swój kraj"

Business Insider przypomniał przy tej okazji, co mówił Trump o Putinie zaledwie parę dni przed pełną inwazją, gdy cały świat już się jej obawiał: "Bardzo dobrze znałem Putina. Świetnie się z nim dogadywałem. Lubił mnie. Ja lubiłem jego (...). To twardy gość, ma wiele uroku i dumy oraz kocha swój kraj". W wywiadzie dla "The Clay Travis & Buck Sexton Show" przed pełną inwazją i po uznaniu republik donieckiej i ługańskiej oraz wysłaniu tam "sił pokojowych" Trump z kolei mówił: "Zobaczyłem wczoraj ekran telewizora i powiedziałem: "To jest genialne". Putin ogłasza dużą część Ukrainy niepodległą. Och, to wspaniałe. A więc Putin mówi, że ta część Ukrainy jest niepodległa. A ja mówię: "Jakie to jest sprytne!". A teraz on tam wejdzie i będzie utrzymywał pokój. To najsilniejsze siły pokojowe. Moglibyśmy tak zrobić na naszej południowej granicy. To najsilniejsze siły pokojowe jakie widziałem... Oto człowiek, który jest rozumny. Ja go dobrze, dobrze znam".

Sonda
Czy zagłosowałbyś teraz na Trumpa, gdybyś mógł głosować w USA?

QUIZ. Największe wojny i bitwy w historii. Spróbuj zdobyć chociaż 6 punktów

Pytanie 1 z 10
Wojna stuletnia z XIV i XV wieku to przede wszystkim konflikt między...
Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Trump był politycznym nieporozumieniem
Nasi Partnerzy polecają