Prezydent Rosji Władimir Putin

i

Autor: MIKHAIL KLIMENTYEV, SPUTNIK, KREMLIN POOL PHOTO VIA AP

Wojna na Ukrainie

Putin przyznał się do zbrodni! Nie owijał w bawełnę i przestał udawać

2022-10-11 6:46

Władimir Putin sam przyznał się do zbrodni na cywilach! Rosyjski dyktator pęka z dumy i uważa, że bombardowanie ulic, placów zabaw i elektrociepłowni to wielki sukces Rosji. "Przyznał się do zbrodni wojennej" – stwierdza analityk Rusłan Lewijew z projektu Conflict Intelligence Team. To pomogłoby w ewentualnym procesie dyktatora. Ale czy uda się taki proces kiedykolwiek przeprowadzić?

Władimir Putin przyznał się do zbrodni wojennych i jest z nich dumny. Rakiety spadły na 20 miast, zginęli cywile

Zmasowany atak rakietowy na Ukrainę oburzył cały cywilizowany świat. Wściekły Władimir Putin w okrutny i zupełnie bezsensowny z militarnego punktu widzenia sposób zemścił się za wysadzenie mostu na Krym i inne upokorzenia na polu bitwy. Zamiast w cele wojskowe, rosyjski dyktator uderzył w ulice pełne samochodów w godzinach szczytu, place zabaw, muzea i bloki mieszkalne. W 20 miastach zginęli zwyczajni cywile, nie żołnierze - w sumie naliczono póki co 19 ofiar, rannych zostało 89 osób. Uderzając w infrastrukturę, Putin pozbawił prądu i ciepła miliony ludzi. I przestał udawać, że wcale nie atakuje cywilów w wojnie na Ukrainie! Rosyjski dyktator nie owija już w bawełnę - i tym sposobem sam sobie podaje na tacy oskarżenie w razie ewentualnego procesu przed trybunałem karnym, argumentuje analityk Rusłan Lewijew z projektu rosyjskich opozycyjnych dziennikarzy Conflict Intelligence Team.

"To bardzo ważne, słowa o ataku na cele energetyczne są faktycznie przyznaniem się do zbrodni wojennej"

„Władimir Putin powiedział, że Rosja przeprowadziła zmasowany atak na obiekty energetyki, dowodzenia wojskowego i łączności Ukrainy na propozycję ministerstwa obrony i według planu sztabu generalnego. To bardzo ważne, słowa o ataku na cele energetyczne są faktycznie przyznaniem się do zbrodni wojennej. Atak na infrastrukturę energetyczną jest atakiem na infrastrukturę cywilną. Atak na obiekty energetyczne i pozbawienie elektryczności kilku obwodów nie wpłynie na sytuację wojskową, nie spowoduje, że 'posypie się' front czy poddadzą się ukraińscy żołnierze” – wyjaśnia Lewijew.„Dokonywanie bezprawnie i samowolnie poważnych zniszczeń i przywłaszczanie mienia, nieusprawiedliwione koniecznością wojskową” jest według prawa międzynarodowego zbrodnią wojenną.

Sonda
Czy W. Putin trafi przed Trybunał w Hadze za zbrodnie wojenne?
Ostrzał rakietowy Ukrainy
Listen to "Piekło o rosyjskim ataku jądrowym - Jeśli Putin podejmie taką decyzję, będzie ona ostatnia w jego życiu." on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki