Uderzyła w Putina, została otruta przez Kreml? Wypadają mi rzęsy, paznokcie, mam zdeformowaną twarz

i

Autor: AP/Gavriil Grigorov; Instagram/elvira__vikhareva

Cudem przeżyła?

Uderzyła w Putina, została otruta przez Kreml? "Wypadają mi rzęsy, mam zdeformowaną twarz"

2023-03-29 13:37

32-letnia Elwira Wichariewa, która pracowała przy kampanii wyborczej opozycyjnego rosyjskiego polityka, kilka miesięcy temu skrytykowała rosyjską inwazję na Ukrainę. Niedługo później zaczęła się bardzo źle czuć. W jej krwi wykryto śladowe ilości niezwykle toksycznego dichromianu potasu. Dochodziła do siebie przez trzy miesiące, skutki zatrucia są jednak nieodwracalne. Jest pewna, że stoją za tym ludzie Putina.

Elwira Wichariewa zachorowała w listopadzie zeszłego roku, niedługo po tym, jak skrytykowała rosyjską napaść na Ukrainę. Jak pisze "Mirror", powołując się na rosyjskie media, do szpitala trafiła z objawami skurczów mięśni i silnymi bólami brzucha. Włosy wypadały jej garściami, straciła rzęsy, jej twarz i paznokcie zostały zdeformowane. "Wyglądają, jakby przejechał po nich pociąg" - mówi. Jej stan pogarszał się z każdy kolejnym dniem, i tak do lutego tego roku. Wichariewa dopiero niedawno jako tako stanęła na nogi i postanowiła opowiedzieć światu o swoim dramacie. 

Rosja. Pracowała dla opozycji, została otruta

W rozmowie z niezależnym rosyjskim kanałem informacyjnym Sota ujawniła wyniki swoich badań. Okazuje się, że w jej krwi wykryto śladowe ilości silnie trującego dichromianu potasu, toksycznej substancji chemicznej używanej jako środek utleniający. "Gdy lekarze spojrzeli na wyniki badań, zapytali tylko »Jak to możliwe, że w ogóle to przeżyłaś?«" - opowiada. "Przeżyłam i chcę, aby moje przetrwanie zasmuciło tych, którzy doprowadzili mnie do tego stanu" - dodaje.

Otruta Rosjanka. "Nie pójdę na policję, nie ma po co"

Zaznacza, że nie poszła z tym na policję, bo wie, że nie ma szans. "Jeśli ktoś ma stanowisko antywojenne, jest w Rosji i jasno wyraża swoje myśli na temat tego, co dzieje się w Rosji i na Ukrainie, to automatycznie jest wrogiem numer jeden". Wichariewa parę lat temu pracowała przy kampanii wyborczej Dmitrija Gudkowa, opozycyjnego rosyjskiego polityka, który kandydował do Dumy w 2021 roku.

Sonda
Czy Rosja przegra wojnę?
M. WYPIJ: JEŻELI BĘDZIEMY SŁABI MOŻEMY PAŚĆ ŁUPEM PUTINA
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany