Ukraina zaatakowała Rosję na jej terenie! Jest WIDEO z bombardowania! Co na to Putin?

i

Autor: Gavriil Grigorov/AP; Telegram Ukraina zaatakowała Rosję na jej terenie! Jest WIDEO z bombardowania! Co na to Putin?

wojna w ukrainie

Ukraina zaatakowała Rosję na jej terenie! Jest WIDEO z bombardowania! Co na to Putin?

2023-04-06 12:59

Wielu ekspertów od wojskowości wskazuje w ostatnim czasie, że właśnie teraz jest najlepszy czas na zdecydowaną kontrofensywę Ukraińców na rosyjskiego najeźdźcę. Być może nasi sąsiedzi wzięli sobie te słowa do serca, gdyż ukraińska armia właśnie po raz pierwszy opublikowała filmy, na których doskonale widać ataki ziemia-ziemia z terytorium Ukrainy na terytorium Rosji! Jak na to zareaguje Władimir Putin?

Jak poinformował rosyjski oddział niemieckiego dziennika "Bild", do ostrzału artyleryjskiego doszło na terenie obwodu biełgorodzkiego. Nagranie na telegramowym kanale opublikował w niedzielę dowódca garnizonu w Charkowie Serhij Melnyk. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy Ukraińcy przeprowadzili ostrzał.

Jeden z opublikowanych filmów pokazuje bombardowanie rosyjskich pozycji w regionie Biełgorodu w pobliżu granicy z Ukrainą. Za pomocą geolokalizacji ustalono, że ukraińska artyleria ostrzeliwała pozycje armii rosyjskiej w pobliżu miejscowości Tsapovka. Widać cztery uderzenia w zalesiony teren w pobliżu gospodarstwa rolnego.

Warto podkreślić, że jeszcze 14 miesięcy temu tysiące rosyjskich żołnierzy mogło podjechać ze swoimi czołgami właśnie tutaj, nie musząc obawiać się ukraińskich ataków z drugiej strony frontu. Teraz to się zmienia. Ukraina walczy ze wszystkimi zagrożeniami, także na terytorium Rosji.

Jak stwierdził komentator wojskowy "Bilda" Julian Röpke, ukraińskie wojsko po raz pierwszy opublikowało nagranie z ostrzału artyleryjskiego na terytorium Rosji. Nazwał on to uderzenie "wyprzedzającym" i zasugerował, że armia rosyjska planowała z tych pozycji atak w kierunku Charkowa. W jego opinii nagranie jest w dużej mierze skierowane do zachodnich sojuszników Kijowa. - Przez wyprzedzające uderzenia na terytorium Rosji Ukraina pokazuje, że działa coraz pewniej i nie pozwoli już dyktować Zachodowi, jak ma się bronić - ocenił, dodając przy tym, że pokazuje to zarazem słabość Rosji.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
P. MULLER: PRZEKAZALIŚMY UKRIANIE BROŃ ZA 10 MILIARDÓW ZŁOTYCH
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają