Most krymski

i

Autor: PAP

Wojna na Ukrainie

Ukraina zaczęła odbijać Krym, Most Krymski się wali? "Słychać eksplozje"

2023-07-17 7:56

Most Krymski częściowo się zawalił?! Pojawiają się sprzeczne doniesienia na temat tego, co dziś nad ranem wydarzyło się w rejonie okupowanego przez Rosję Krymu. Siły ukraińskie przypuściły atak na przeprawę łączącą półwysep ze stałym lądem. Według jednej wersji wydarzeń most jest mocno uszkodzony, Rosja zapewnia, że zniszczony jest tylko fragment nawierzchni.

Atak na Most Krymski. Sprzeczne doniesienia, jest mowa o częściowym zawaleniu

Czyżby ukraińska kontrofensywa na Krymie się zaczęła? Jeszcze w niedzielę, 16 lipca nad ranem informowano o największym od rozpoczęcia rosyjskiej okupacji ataku na Sewastopol, kontrolowany przez siły rosyjskie port na Półwyspie Krymskim. Na filmach, które pojawiają się w mediach społecznościowych, widać atak dronów. Z kolei dziś, 17 lipca nad ranem zaatakowany został Most Krymski. Słychać było silne eksplozje. Pojawiają się sprzeczne doniesienia na temat tego, co wydarzyło się w rejonie okupowanego przez Rosję Krymu. Na razie wiadomo, że doszło do ataku na przeprawę łączącą półwysep ze stałym lądem i według jednej wersji wydarzeń most jest mocno uszkodzony i zawaliło się co najmniej jedno przęsło, zaś Rosja zapewnia, że zniszczony jest tylko fragment nawierzchni.

Są ofiary ataku na Most Krymski. Dlaczego jest tak ważny w wojnie na Ukrainie?

Władze lokalne przyznają, że w ataku zginęły dwie osoby. Prawdopodobnie są to niestety przypadkowe ofiary, jadące samochodem, który w chwili ataku akurat znajdował się na moście. Jedna została ranna. Ruch na Moście Krymskim został wstrzymany, pociągi kursują za to zgodnie z planem. W rosyjskiej telewizji pokazywany jest objazd zaatakowanego obszaru. Atak na Most Krymski to nie tylko element kontrofensywy związany z odbijaniem okupowanych przez Rosję terenów. Przeprawa ta jest ważna dla Rosjan logistycznie w wojnie na Ukrainie. Mostem Krymskim transportuje się na Ukrainę żołnierzy i sprzęt.

Sonda
Czy Ukraińcy wyprą Rosjan z Krymu?

QUIZ. Wielki test geograficzny! Granice państw. Ostatnie pytania tylko dla geniuszy

Pytanie 1 z 10
Czy Polska graniczy z Rosją?
Gen. Mirosław Różański: Jeśli zaakceptujemy rosyjski Krym, to Rosja za dekadę będzie graniczyła z Polską [Express Biedrzyckiej]