Ukralina. Markiyan Malskyy

i

Autor: Super Express Ukralina. Markiyan Malskyy

UkrAlina. Polska odbuduje jedno ukraińskie miasto! "Prędzej czy później wygramy"

2022-07-18 7:10

Powstał wielki plan odbudowy Ukrainy przez społeczność międzynarodową, a kilka krajów podzieliło się odpowiedzialnością za odbudowę konkretnych miast. Jedno z nich odbuduje Polska. Temat ten poruszył polsko-ukraiński prawnik dr hab. Markiyan Malskyy w najnowszym programie Aliny Makarczuk "UkrAlina". Były gubernator obwodu lwowskiego i konsul honorowy Austrii we Lwowie powiedział też, czy jego zdaniem w Rosji nastąpią ważne zmiany polityczne.

Markiyan Malskyy w programie "UkrAlina": "Musimy pozostać optymistami w sprawie odbudowy Ukrainy". Które miasto odbuduje Polska?

Alina Makarczuk do swojego programu "UkrAlina" zaprasza osoby, które omawiają wojnę na Ukrainie z rozmaitych perspektyw. Są to żołnierze walczący na froncie, artyści, politycy. W piątek, 15 lipca gościem Aliny Makarczuk był dr hab. Markiyan Malskyy, polsko-ukraiński prawnik, były gubernator obwodu lwowskiego i konsul honorowy Austrii we Lwowie. Podjął temat odbudowy Ukrainy, którą planowano podczas konferencji w Lugano. Kilka krajów podzieliło się odpowiedzialnością za odbudowę konkretnych miast. Jedno z nich odbuduje Polska. Wspólnie z Włochami Polacy mają zająć się po wojnie odbudową Doniecka. Włochy odbudują Równe, Niemcy - Czernihów, Kanada - Sumy, USA i Turcja - Charków, Czechy, Finlandia i Szwecja - Ługańsk - wyliczała Alina Makarczuk. "Na tym etapie to coś symbolicznego, ale musimy pozostać w jakimś sensie optymistami i patrzymy do przodu. Niektóre rzeczy są odbudowywane na bieżąco" - mówił Markiyan Malskyy. Podał przykład zniszczonej infrastruktury kolejowej, która jest odbudowywana nawet w ciągu paru dni po ataku na dane miejsce. Wspominał też, że od dawna domyślał się, iż wojna wybuchnie. "Zrozumiałem, że wojna będzie, kiedy każdy mówił że jej nie będzie, że to nielogiczne. Tak jest z każdym kryzysem, kryzys ma taki element, że każdy myśli, że go nie będzie" - mówił prawnik. Został spytany przez Alinę Makarczuk o perspektywę ewentualnej zmiany władzy w Rosji.

PRZECZYTAJ TAKŻE: UkrAlina. Generał Marek Dukaczewski o wojnie na Ukrainie. Polski wywiad od listopada wiedział, że nadciąga inwazja

PRZECZYTAJ TAKŻE: UkrAlina. Znany muzyk mówi, kiedy skończy się wojna na Ukrainie. Wcześniej grał w Czarnobylu

Rosję czeka rewolucja? Naród mu nie wybaczy! [UkrAlina]

"Nie możemy tylko czekać, aż będzie rewolucja, musimy robić wszystko, by elity rosyjskie zrozumiały, że Putin to szkodnik, pasożyt"

"Putin jest zbrodniarzem i maniakiem. (...) To jest taki car, on widzi siebie jako człowieka odgrywającego rewolucyjną rolę w odbieraniu terytoriów. Piotr I już zmarł, a Putin niestety jeszcze nie. Będzie zmiana w Rosji, jest głęboki początek końca Rosji, niestety to potrwa i jest szansa, że po Putinie przyjdzie ktoś bardzo podobny. Nie ma demokracji żadnej w Rosji, nie ma głosu narodu w tym państwie, wszystko jest organizowane przez FSB. W jakimś czasie, może dłuższym a nie krótszym, ale wygramy. Rosja przegrała wojnę PR-ową w całości. Rosja już jest izolowana, będą następne sankcje i będzie coraz gorzej. Nie możemy tylko czekać, aż będzie rewolucja, musimy robić wszystko, by elity rosyjskie zrozumiały, że Putin to szkodnik, pasożyt, który zabije Rosję, a dla żadnej elity to nie jest dobrze. Putin doprowadzi do tego, że to państwo zginie, pytanie tylko, w jakim czasie" - mówił dr hab. Markiyan Malskyy w programie "UkrAlina".

PRZECZYTAJ TAKŻE: UkrAlina. Ołeh Bilecki o koledze, który poległ na wojnie. "To był kompletny szok"

PRZECZYTAJ TAKŻE: UkrAlina. Ma trójkę dzieci, poszedł na wojnę. "Inaczej nie mógłbym spojrzeć im w oczy"

Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany