Upozorował swoją śmierć by wyłudzić 26 milionów

2020-09-21 14:35 zw

Chciał zostać milionerem, więc udawał nieboszczyka! Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało Ievgena P., który upozorował swoją śmierć dla pieniędzy z ubezpieczenia. Do podjęcia było w sumie 26 milionów złotych, próbowała je wypłacić matka oszusta.

To miał być plan doskonały, ale ta historia zakończyła się dla Ievgena P. nie wśród wymarzonych luksusów, a w więziennej celi. Mężczyzna wymyślił, że zarobi miliony wykupując ubezpieczenia na życie i pozorując swoją śmierć. Polisy kupił w Polsce, w dwudziestu różnych zakładach. Potem pozostawało już tylko udać, że zginął w wypadku i przy pomocy matki podjąć pieniądze. Kobieta zgłosiła się do ubezpieczycieli rok temu. Przedstawiła dokumenty, z których wynikało, że jej syn utonął na terenie Ukrainy w lipcu.

Łódka, którą płynął, miała zderzyć się z inną łodzią i zatonąć. Do podjęcia było w sumie 26 milionów złotych. Sprawa zwróciła uwagę CBŚP. Dochodzenie wykazało, że przed rzekomą śmiercią Ievgen P. uzyskał polskie obywatelstwo i od tamtej pory przedstawiał się jako Eugeniusz P. , o czym nie powiadomił ubezpieczycieli. Z polskim paszportem już po „zgonie” przemierzał świat. Wpadł na granicy w Dorohusku, grozi mu 10 lat więzienia. Na Ukrainie wyjaśniane są nieprawidłowości podczas śledztwa dotyczącego rzekomego utonięcia.

Areszty za udział w oszustwach na „członka rodziny”

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.