III wojna światowa z Iranem? Groźba MIAŻDŻĄCEJ odpowiedzi

2020-09-21 7:27 zw
Wybuch, bomba, bomba atomowa, grzyb nuklearny
Autor: East News

Rośnie napięcie między mocarstwami atomowymi! Iran w niepokojący sposób skomentował wznowienie przez Stany Zjednoczone sankcji nałożonych na Teheran. W telewizyjnym wystąpieniu prezydent Hasan Rowhani zagroził USA zemstą. Czy miał na myśli groźbę III wojny światowej?

- Iran nigdy nie ugnie się przed amerykańską presją i da miażdżącą odpowiedź na nękanie ze strony Ameryki - oświadczył w telewizyjnym wystąpieniu Hasan Rowhani. Prezydent Iranu w niepokojący sposób skomentował wznowienie przez Stany Zjednoczone sankcji nałożonych na Teheran. Wcześniej sekretarz stanu USA Mike Pompeo ogłosił, że sankcje obowiązujące podpisaniem umowy atomowej z 2015 roku wracają.

Pompeo zrobił to, chociaż Ameryce sprzeciwiło się w tej kwestii aż 13 spośród 15 członków Rady Bezpieczeństwa ONZ, w tym Rosja czy Niemcy. Dodatkowo sekretarz generalny ONZ podkreślił, że ponownie nałożenie sankcji jest niemożliwe z powodów prawnych, jednak według Pompeo Stany Zjednoczone i tak mogą przywrócić restrykcje. - Ameryka zbliża się do pewnej klęski, stoi wobec porażki w obliczu izolacji i braku poparcia międzynarodowego - dodał prezydent Iranu.

Super Raport 18.09 (Goście: Jacek Ozdoba - wiceminister klimatu, Solidarna Polska; Marek Sawicki - PSL oraz onkolog prof. Szczylik)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze