Ktoś chciał OTRUĆ prezydenta LISTEM grozy! Tak by umierał, gdyby go otworzył

2020-09-20 10:15 zw
Trucizna
Autor: Pixnio

Tajemniczy zamachowiec chciał zabić Trumpa zatrutym listem! Śmiercionośną przesyłkę przechwyciły w porę amerykańskie służby i prezydent Stanów Zjednoczonych został uratowany. Nieznany sprawca chciał zaatakować przywódcę rycyną. Jak działa ta straszliwa trucizna? Jakie są objawy zatrucia rycyną?

Donald Trump (74 l.) był w śmiertelnym niebezpieczeństwie! W jednej z sortowni przesyłek, których niezliczone ilości każdego dnia wędrują do Białego Domu, namierzono podejrzany list. Zawierał zagadkowy proszek. Kopertę przechwyciły w porę amerykańskie służby. Okazało się, że ktoś wysłał do amerykańskiego przywódcy śmiercionośną truciznę - rycynę! Kto mógł dopuścić się tego czynu? Na razie Biały Dom i FBI nie ujawniają szczegółów, ale jedno jest pewne - przesyłkę nadano nie w Stanach Zjednoczonych, a w Kanadzie.

Co by się stało z Donaldem Trumpem, gdyby służby zaliczyły wpadkę i pozwoliły mu na własnoręczne otwarcie koperty? Rycyna jest trucizną potencjalnie zabójczą. Substancję tę wytwarza się z nasion rącznika pospolitego należącego do wilczomleczowatych. Jej zażycie może spowodować śmierć w ciągu kilkudziesięciu godzin. Pacjent doznaje uszkodzeń wątroby, ma ciężkie duszności i kaszel, wymioty i biegunkę. Początkowo objawy zatrucia rycyną mogą przypominać grypę, pojawiają się bowiem gorączka, bóle mięśni, osłabienie.

Onkolog, prof. Szczylik: Stołki i pieniądze są dziś ważniejsze od pacjentów [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze