Bakteria UCIEKŁA z laboratorium! Sprawdź, czy masz już objawy zakażenia

2020-09-20 9:00 zw
Bakterie w naszym ciele
Autor: W. Brytania

O zgrozo! Świat może czekać kolejna pandemia. Władze chińskiego miasta Lanzhou potwierdzają - z tamtejszego laboratorium podczas prac nad szczepionkami uciekły potencjalnie zabójcze bakterie brucelozy! Potwierdzono tysiące zakażeń. Sprawdź, czy masz już objawy zakażenia bakteriami brucelozy!

Świat wciąż walczy z pandemią koronawirusa, a tymczasem z chińskiego laboratorium znów coś uciekło. Tym razem chodzi o groźne bakterie brucelozy. Jak się okazuje, wydostały się na zewnątrz jeszcze w grudniu ubiegłego roku i od tamtej pory zakaziły co najmniej tysiące ludzi! Czy już dotarły do Polski? Jedno jest pewne - władze chińskiego miasta Lanzhou potwierdzają skandal. Otóż podczas prac nad szczepionkami właśnie przeciw brucelozie bakteria czmychnęła z próbówek na miasto. Zakaziło się co najmniej 3,2 tysiące osób, głównie mieszkańców okolic zakłądu farmaceutycznego.

Początkowo afera była tuszowana, przez co pacjenci nie otrzymali właściwej opieki i do dziś cierpią na przeróżne dolegliwości. Ja przebiega choroba? jakie są objawy brucelozy? Jest to choroba bakteryjna atakująca przede wszystkim zwierzęta, ale mogąca przenieść się i na człowieka podczas kontaktu ze skażonymi tkankami zwierzęcymi czy spożycie niepasteryzowanego nabiału. Choroba jest też zwana gorączką maltańską. Objawy to długo utrzymująca się gorączka, osłabienie, bóle mięśni, stawów, zaburzenia pracy serca, wysypka, ból jąder, a nawet zaburzenia psychiczne i utrata słuchu. W rzadkich przypadkach choroba może być nawet śmiertelna.

Bakteriomocz w ciąży - metody leczenia i profilaktyka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze