NOWA zaraza! BARDZIEJ zabójcza niż koronawirus. Ostrzeżenie ambasady

2020-07-10 7:12 zw
Zapalenie płuc: przyczyny, rodzaje, objawy i powikłania
Autor: Getty Images

Nowa zaraza szerzy się na świecie! Ambasada Chin ostrzega - to "nieznane zapalenie płuc" zabija o wiele częściej niż koronawirus. Epidemia zaczęła się w Kazachstanie. Zachorowało co najmniej 500 osób, a 30 spośród nich walczy o życie na oddziale intensywnej terapii. Będzie nowa, gorsza pandemia?

Czy czeka nas kolejna, jeszcze gorsza pandemia, przy której koronawirus wyda nam się niegroźną, sezonową infekcją? Ambasada Chin w Kazachstanie oficjalnie ostrzega przed całkiem nową chorobą, która zbiera żniwo w tym kraju położonym w Azji Środkowej. Czym objawia się nowa choroba i dlaczego jest tak straszna? To "nieznane zapalenie płuc".

Przebieg choroby jest poważny u o wiele większej ilości pacjentów, niż w przypadku Covid-19. Spośród 500 hospitalizowanych w Kazachstanie osób, u których rozpoznano tajemnicze schorzenie, aż 30 jest w stanie krytycznym i walczy o życie na oddziale intensywnej terapii. Istnieje podejrzenie, że choroba dostała się do Kazachstanu z Chin, ponieważ spora część zmarłych w tym roku na "zwykłe" zapalenie płuc w tym kraju to Chińczycy. Możliwe, że wirus zmutował już na terenie Kazachstanu.

Zapalenie płuc

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze