NYPD, police line

i

Autor: -

USA: bomby w paczce do Obamy, Clintonów i siedziby CNN

2018-10-24 20:40

Barack Obama, Hilary Clinton, George Soros i stacja CNN. Do każdego z wymienionych, ktoś wysłał paczki z materiałami wybuchowymi. Niebezpieczną przesyłkę zaadresowano też do Kongersu USA, ale służbom udało się ją przechwycić. 

Jak podało w oświadczeniu Secret Service, paczki zostały zidentyfikowane jako bomby. Hilary Clinton i Obama nie odebrali ich osobiście i nie mieli z nimi kontaktu. Paczki wysłane do chronionych przez Secret Service natychmiast zidentyfikowano podczas rutynowej kontroli poczty i uznano, że mogą być materiałami wybuchowymi. Żadna z przesyłek nie miała nadawcy i na szczęście nie dotarła do odbiorcy.

Były prezydent USA dostał ją w środę, a Clinton we wtorek. Dzień wcześniej podobna przesyłka została odebrana w domu George'a Sorosa.

Paczkę z ładunkiem wybuchowym otrzymała także stacja CNN, która znajduje się w budynku Time Warner Center. Pracownicy telewizji zostali ewakuowani, bo podczas realizacji programu na żywo włączył się alarm. Reporterzy mówili wtedy akurat o znalezionych ładunkach.

Dochodzenie w sprawie próby zamachów wszczęła już policja. Sekretarz prasowa Białego Domu Sarah Sanders wydała też oświadczenie, w którym potępiła działania zamachowca lub zamachowców.  - To nikczemne akty terroru. Każdy, kto za nie odpowiada, będzie pociągnięty do odpowiedzialności - ostrzegła. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE