USA: STRZELANINA na premierze BATMANA - NOWE FAKTY. James HOLMES UPRZEDZAŁ, że ZABIJE

2012-07-27 4:05

Tragedii w Aurorze można było uniknąć. Okazuje się, że James Holmes (24 l.), który zabił 12 osób w kinie na premierze najnowszego "Batmana", informował wcześniej o tym, co chce zrobić.

Wysłał przesyłkę na adres swojej uczelni w Denver. Niestety, nikt jej nie otworzył... Amerykańska telewizja Fox News podała, że przesyłka Holmesa dotarła na uniwersytet w Denver na 8 dni przed masakrą.

Adresowana była do profesora psychologii pracującego na uczelni. W środku znajdował się mały notatnik z dokładnym opisem zbrodni. Morderca wykonał tam też rysunki, na których widać, jak człowiek rozstrzeliwuje ludzi w kinie. Wystarczyłoby więc, by ktoś na uczelni zainteresował się i otworzył przesyłkę. Przeżyłoby 12 niewinnych ludzi, a 58 uniknęłoby ran postrzałowych i cierpienia...

Notesik z opisem zbrodni znaleziono dopiero dwa dni po strzelaninie. Śledczy badają teraz dokładnie zawartość pakunku. Na razie nie wyjaśniono jeszcze, dlaczego szaleniec o swoich zamiarach postanowił poinformować akurat profesora psychologii.