Uwaga rodzice! Kłopoty z przepustką covidową podczas ferii

2022-01-28 13:00
szczep
Autor: pixabay

Niebawem kolejne województwa w Polsce zaczynają ferie 2022. Sporo Polaków na pewno chętnie pojedzie za granicę. Ale uwaga, można spodziewać się problemów nawet wtedy, jeżeli zaszczepiliśmy się przeciwko koronawirusowi! Wszystko przez pewien mało znany przepis dotyczący przepustek covidowych. To dotyczy także dzieci powyżej 12. roku życia.

Wyjeżdżasz za granicę z rodziną na ferie 2022? Uważaj, bo rodzinny wyjazd może zakończyć się wielkim rozczarowaniem przez zaświadczenia o szczepieniach na Covid-19! Pisze o tym Polska Agencja Prasowa powołując się na włoską branżę turystyczną. Można spodziewać się problemów nawet wtedy, jeżeli zaszczepiliśmy się przeciwko koronawirusowi! Wszystko przez pewien mało znany przepis dotyczący przepustek covidowych dzieci. Chodzi o to, że we Włoszech przepustka Covid-19 jest ważna przez zaledwie 6 miesięcy, a nie przez 9, jak w wielu państwach. Jest to istotne w przypadku nie tylko dorosłych, ale także dzieci powyżej 12 lat, które drugą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi otrzymały dawniej niż pół roku temu. Takie dzieci dla Włochów nie mają przepustki Green Pass i traktowane są jak osoby niezaszczepione.

NIE PRZEGAP: Szokujące odkrycie! Nie zgadniesz, jak długo Omikron może przetrwać na skórze

NIE PRZEGAP: Konflikt Rosja-Ukraina. Ekspert ujawnia, czy będzie wojna atomowa

Sonda
Czy jesteś zaszczepiony przeciw Covid-19?

Przepis nie dotyczy dzieci do 12 roku życia. We Włoszech Green Pass obowiązuje nawet w środkach transportu, takich jak pociąg czy autobus, a także w hotelach i w lokalach gastronomicznych. W praktyce we Włoszech do wszystkich tych miejsc mogą wejść przede wszystkim osoby, której przyjęły także trzecią dawkę szczepionki. Przedstawiciele włoskiej branży turystycznej ubiegają się w ministerstwie turystyki o wydanie dekretu uznającego 9-miesięczną ważność przepustki dla zagranicznych turystów.

NIE PRZEGAP: Koniec świata! Myszka Minnie zmienia płeć?! "Chodzi o postęp"

NIE PRZEGAP: Zaginiona modelka NIE ŻYJE! "Pies przyniósł jej stopę"

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Łatwiej o komplet nie było nigdy! Może tym razem ci się uda?

Pytanie 1 z 10
Który z poniższych pisarzy stworzył postać Jamesa Bonda?
dr Tomasz Karauda: Nie chcemy lockdownu, chcemy restrykcji dla niezaszczepionych [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE