Co zrobi Putin? Ekspert ujawnia, czy będzie wojna atomowa

i

Autor: AP Co zrobi Putin? Ekspert ujawnia, czy będzie wojna atomowa

Konflikt Rosja-Ukraina. Ekspert ujawnia, czy będzie wojna atomowa

2022-01-26 8:15

Jak rozwinie się napięta sytuacja wokół Ukrainy? Czy Rosja zdecyduje się na inwazję, czy inne kraje włączą się w ten konflikt i jak to się skończy dla świata? Znany analityk powiedział, czy jego zdaniem możliwy jest "nuklearny armageddon". Wymienił taki rozwój wydarzeń pośród kilku mniej lub bardziej prawdopodobnych scenariuszy dla Ukrainy i świata. Co powiedział dla BBC Andrei Ostalski?

Oczy całego świata zwrócone są na Ukrainę. Wszyscy zastanawiają się, jak rozwinie się sytuacja, która może doprowadzić do konfliktu militarnego. Czy Rosja zdecyduje się na inwazję, czy inne kraje włączą się w ten konflikt i jak to się skończy dla świata? Znany rosyjski analityk wypowiedział się w tej kwestii dla BBC The Nine. Został zapytany o mniej i bardziej prawdopodobne scenariusze dla Ukrainy i świata. "Według mnie pan Putin jeszcze nie zdecydował, jaki scenariusz wydarzeń wybierze. Pierwszy taki scenariusz zakładałby próbę zorganizowania przez rosyjskie służby puczu" - zaczął rosyjski analityk. Potem przeszedł do jeszcze gorszych scenariuszy. "Drugi scenariusz jest bardzo, bardzo groźny" - powiedział Andrei Ostalski i ujawnił, czy jego zdaniem możliwy jest "nuklearny armageddon".

NIE PRZEGAP: CZTERY różne odmiany Omikronu i DWIEŚCIE Delty! Koronawirus znów mutuje

NIE PRZEGAP: Rosja zaatakuje od Białorusi? Wojsko pilnuje CZARNOBYLA!

Sonda
Czy Twoim zdaniem Rosja zaatakuje Ukrainę?

"Według mnie to pewien blef, że rosyjski deputowani i komentatorzy otwarcie mówią o tym, że kiedy przyjdzie co do czego, pan Putin będzie przygotowany nawet na to, by doprowadzić świat do krawędzi nuklearnego armageddonu. (...) To zapewne nie jest prawdopodobny rozwód wydarzeń" - dodał ekspert. Uff! Oby miał rację. Putin cały czas oskarża Zachód o bycie agresorem, Zachód jednogłośnie popiera Ukrainę, wokół której Putin gromadzi wojska. Nie ma możliwości porozumienia, ponieważ Rosja żąda zablokowania możliwości członkostwa Ukrainy w NATO i wycofania wojska NATO m.in. z Polski. Inwazja może zacząć się w każdej chwili.

NIE PRZEGAP: Rosyjskie wojska u wybrzeży IRLANDII! Putin potwierdza działania

NIE PRZEGAP: Wywiad ujawnia, co Putin chce zrobić z Ukrainą. To może zaskoczyć

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Regiony Europy zachwycają. Nam zaimponujesz 8/10

Pytanie 1 z 10
Andaluzja to region w...
Express Biedrzyckiej - gen. Mirosław Różański: Konflikt totalny nie jest Rosji na rękę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE