Koniec świata! Myszka Minnie zmienia płeć?! "Chodzi o postęp"

2022-01-28 11:45
Koniec świata! Myszka Minnie zmienia płeć? Chodzi o postęp
Autor: shutterstock

Szok w świecie bajek! Myszka Minnie przechodzi wielką przemianę. W dobie poprawności politycznej i bycia "woke" szefowie Disneyland Paris doszli do wniosku, że Myszka Minnie w słodkiej sukience nie jest już na czasie i przebrali rysunkową klasyczną postać tak, że trudno ją rozpoznać. Hit czy kit?

Czerwone sukienka w białe kropki, pantofelki na obcasie, kolorowa kokarda... Myszka Minnie od 1928 roku, kiedy to została stworzona przez Walta Disneya, wyglądała niemal zawsze tak samo. Aż do teraz. Choć aż trudno w to uwierzyć, szefowie Disneyland Paris doszli do wniosku, że w dobie poprawności politycznej i bycia "woke" Myszka Minnie w słodkiej sukience nie jest już na czasie. Postanowili więc przebrać rysunkową klasyczną postać tak, że trudno ją rozpoznać. Do współpracy zaproszono sławną projektantkę Stellę McCartney i kazano jej zaprojektować dla Minnie coś stosownego. Jak się okazało, tym czymś jest męski, niebieski garnitur. Do tego dobrano czarne, smętne buciory. Przynajmniej kokarda na wielkich uszach pozostała, choć też nie jest już taka sama, jak kiedyś! Nowa Minnie to "symbol postępu dla nowego pokolenia" - wieszczy Disney. Mysz na miarę naszych możliwości niezbyt jednak spodobała się fanom disneyowskich bajek. "Jej ubiór był ponadczasowy" - twierdzą. To nie pierwszy raz, gdy dochodzi do przerabiania disneyowskich bajek i cenzurowania ich.

NIE PRZEGAP: Oto tajna broń Putina! Uszminkowane żołnierki i wybory MISS armii

NIE PRZEGAP: Wojna księżnej Kate z księciem Williamem! Wszystko przez Harry'ego

Sonda
Co myślisz o przemianie Myszki Minnie?

W zeszłym roku zablokowano dla widzów poniżej siedmiu lat filmy o Piotrusiu Panie i słoniku Dumbo na platformie Disney +. Uznano bowiem, że to, co przed laty umieszczono w tych filmach, dziś ma wydźwięk rasistowski. W stworzonym w 1953 roku "Piotrusiu Panie" pojawiają się przykładowo Indianie i zostają nazwani "czerwonoskórymi", co Disney uznał za upokarzające dla rdzenych Amerykanów. Zablokowana jest też "Szwajcarska rodzina Robinsonów" z 1960 roku, ponieważ występują tam postaci "piratów z żółtymi i brązowymi twarzami". Z kolei w filmie o latającym słoniku Dumbo z lat 40. występują niewolnicy z plantacji bawełny, którzy śpiewają: "Kiedy dostajemy wypłatę, wyrzucamy wszystkie pieniądze". Dorośli widzowie mogą oglądać wyżej wymienione filmy, ale pokazuje się przed nimi komunikat, że zawierają "negatywne przedstawienia osób z innych kultur".

NIE PRZEGAP: Wojna księżnej Kate z księciem Williamem! Wszystko przez Harry'ego

NIE PRZEGAP: Szokujące odkrycie! Nie zgadniesz, jak długo Omikron może przetrwać na skórze

nasz kultowe cytaty z polskich komedii? Usunęliśmy jedno słowo. Pokaż, że jesteś cwaniak!

Pytanie 1 z 15
"Wpuścić ... na salony"
Lektury szkolne - filmy. Ekranizacje książek, które pomogą w nauce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE