Szokujące odkrycie! Nie zgadniesz, jak długo Omikron może przetrwać na skórze

2022-01-28 6:19
covid
Autor: pexels.com

Niepokojące odkrycie naukowców z Japonii! Badali oni wariant Omikron koronawirusa i jego trwałość. Już poprzednie warianty koronawirusa mogły pozostawać na powierzchni rąk czy przedmiotów wystarczająco długo, aby można było zarazić się przez dotyk. Okazało się, że właśnie Omikron bije pod tym względem rekordy!

Wariant Omikron koronawirusa jest zazwyczaj łagodny i rzadziej powoduje hospitalizacje. Jednak jak się okazuje, pod pewnymi względami jest zdecydowanie najgorszy spośród wszystkich znanych dotychczas mutacji Covid-19. Przynajmniej jeśli wierzyć doniesieniom z Japonii. Zakończyło się nowe badanie japońskich naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Kyoto. Co się okazało? Już poprzednie warianty koronawirusa mogły pozostawać na powierzchni rąk czy przedmiotów wystarczająco długo, aby można było zarazić się przez dotyk. Okazało się, że właśnie Omikron bije pod tym względem rekordy!

NIE PRZEGAP: CZTERY różne odmiany Omikronu i DWIEŚCIE Delty! Koronawirus znów mutuje

NIE PRZEGAP: Putin zakręci kurek z gazem? Eksperci wiedzą, co się wtedy stanie

Sonda
Czy pandemia sprawiła, że masz problemy finansowe?

Otóż wariant Omikron koronawirusa może przetrwać na powierzchni plastiku nawet do 193,5 godziny, czyli około 8 dni, zaś na skórze nawet do ponad 21 godzin. Jedyny sposób to dezynfekcja. Omikron jest całkowicie niszczony po około 15 sekundach kontaktu z płynem dezynfekcyjnym. "Wysoce zachęcamy, by dalej korzystać z takich płynów (...) zgodnie z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)" - piszą naukowcy. Tymczasem jak podaje Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), Omikron jest już wariantem dominującym we wszystkich państwach Europy.

NIE PRZEGAP: Tajemnicza choroba POŻERA Britney Spears! Szokujące zwierzenie gwiazdy

NIE PRZEGAP: Tak dziś wygląda 71-letnia doktor Quinn! Aż dech zapiera z wrażenia

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Łatwiej o komplet nie było nigdy! Może tym razem ci się uda?

Pytanie 1 z 10
Który z poniższych pisarzy stworzył postać Jamesa Bonda?
Poradnik Zdrowie: szczepienie dzieci przeciwko COVID-19
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE