Tajemnicze butelki na plażach! To mogą być czary

i

Autor: Mission- Aransas National Estuarine Research Reserve

Boją się nawet naukowcy

Uwaga! Tajemnicze butelki na plażach! "To mogą być czary"

2023-11-29 10:20

Czy to prawdziwa czarna magia, a może śmiechu warte zabobony? Zdania są podzielone, ale jedno jest pewne - w morzach i oceanach, choć nie tylko, coraz częściej znajdowane są tajemnicze butelki z podejrzaną zawartością. Niektóre mogą mieć kilkaset lat. Naukowcy przekonują, że przedmioty zostały stworzone przez osoby wierzące w czary i zdejmujące klątwy. Co jest w butelkach? Już wiadomo!

Tajemnicze butelki wyrzucane przez morza i oceany są na plażach! Według naukowców w środku są... zaklęcia czarownic sprzed stuleci

Jeśli znajdziesz na plaży butelkę wyrzuconą przez morze, uważaj! Lepiej jej nie otwieraj, bo w środku może być... klątwa. Tak przynajmniej uważają ci, którzy wierzą w czary, złą energię i uroki rzucane na nielubiane osoby. Inni tylko się z tego śmieją. Spór trwa, a ocean wyrzuca kolejne tajemnicze butelki... O sprawie napisał m.in. Daily Mail. Jak się okazuje, że plażach w Zatoce Meksykańskiej, ale także w innych krajach, również w Europie, pojawiają się zamknięte butelki z dziwną zawartością. Ostatnio znaleziono je w Corpus Christi w Teksasie. W środku znajdują się rozmaite przedmioty - włosy, gwoździe, zioła... Co to takiego? Historycy potwierdzają, że mogą to być nawet kilkusetletnie butelki, w których dawne czarownice zamykały złe zaklęcia rzucone na kogoś, uwalniając tym samym tę osobę. Ale kto otworzy taką butelkę, na tego według tych wierzeń padnie owa klątwa. „W XVI i XVII wieku wierzono mocno w czarownice i ich zdolność wywoływania chorób poprzez rzucanie zaklęć” – przekazało Fox News Biuro ds. Nauki i Społeczeństwa Uniwersytetu McGill.

"Złe zaklęcia można odeprzeć, zamykając je w butelce czarownicy"

„Ale złe zaklęcia można odeprzeć, zamykając je w butelce czarownicy, która, jeśli jest odpowiednio przygotowana, może odzwierciedlić to zaklęcie” – dodało Biuro. „Osoba dotknięta chorobą zakopywała butelkę wypełnioną gwoździami pod paleniskiem lub w jego pobliżu, wierząc, że ciepło z paleniska pobudzi je do złamania czaru wiedźmy” - tłumaczy Centrum Badań Archeologicznych dla „The Charlotte Observer”. Butelki są też robione współcześnie przez osoby wierzące w czary. Wierzyć, nie wierzyć? Badacz Jace Tunnell znalazł 15 listopada butelki w Teksasie. Jak powiedział Fox News, od 2017 roku znalazł już osiem "butelek czarownic", ale nie otworzy ich, ponieważ rzekomo zawierają „zaklęcia i tym podobne”. Żona surowo zapowiedziała mu, że nie może wnosić do domu „żadnych butelek z zaklęciami”!

Sonda
Czy wierzysz w czary?

QUIZ. Straszny quiz o zjawiskach paranormalnych! Duchy i UFO to tylko początek. Odważysz się?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się Trójkąt Bermudzki?
Opowieść o ostatnim procesie czarownic w Polsce
Nasi Partnerzy polecają