Marylin Monroe

i

Autor: East News Marylin Monroe

Skandal w Ameryce

Siedmiometrowa Marilyn Monroe wywołała skandal. Wszystko dlatego, że widać jej majtki. Sprawa trafiła do sądu

2023-03-03 12:20

Wielka wojna o gigantyczną Marilyn Monroe! W amerykańskim Palm Springs część mieszkańców protestuje przeciwko wielkiej figurze przedstawiającej legendarną seksbombę z podwianą sukienką. Ikoniczna scena ze "Słomianego wdowca" wydaje im się seksistowska. Sprawa trafiła do sądu i podwianej Marilyn grozi eksmisja z Palm Springs!

Walczą z gigantyczną Marilyn Monroe! Mieszkańcy Palm Springs mają dość jej majtek

Sąd w Palm Springs musi pochylić się nad kwestią ogromnej figury Marilyn Monroe z podwianą sukienką! W amerykańskim mieście wybuchła wielka awantura o rzeźbę przedstawiającą legendarną seksbombę. Sporne dzieło wykonał w 2011 roku Seward Johnson. Przedstawia ono Marilyn Monroe w sławnej scenie z filmu "Słomiany Wdowiec" (1955), w której podmuch wiatru unosi jej sukienkę. Gdy spojrzeć na statuę od tyłu, widać całą pupę sztucznej Marilyn w białych majtkach. Licząca sobie niemal siedem metrów wielka figura stanęła przed miejscowym muzeum, a to oburzyło część mieszkańców. O sprawie napisał "New York Post". Wielu obywateli Palm Springs śle pisma do władz, domagając się schowania wielkiej Marilyn lub chociaż przestawienia jej w jakiejś mniej wyeksponowane miejsce. Powód? Jak argumentują przeciwnicy figury, ma ona wymowę seksistowską, a dla takich treści nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej.

Sąd pochyla się nad kwestią majtek Marilyn Monroe. Wniosek o oddalenie pozwu uchylony

"To nie nostalgia, tylko mizoginia" - głosiły napisy na transparentach podczas demonstracji przeciwko sztucznej Marilyn. Doszło nawet do tego, że sprawa trafiła do sądu. Jak donosi Art Newspaper, tydzień temu Okręgowy Sąd Apelacyjny w Kalifornii uchylił wniosek o oddalenie pozwu złożonego przez Komitet ds. Relokacji Marilyn (!). Komitet żąda usunięcia rzeźby sprzed Muzeum Sztuki. Pozostaje czekać na decyzję sądu w sprawie wielkich, sztucznych gaci wielkiej, sztucznej Marilyn Monroe!

Sonda
Czy Twoim zdaniem figurę Marilyn Monroe faktycznie powinno się usunąć?

QUIZ. Co znaczą te angielskie słowa? Zobacz, czy odpowiesz na podchwytliwe pytania!

Pytanie 1 z 10
Barrister to...
Młode aktorki i gwiazdy show TVP, TVN i Polsatu. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany