Watykan: Będzie 13 nowych kardynałów. Czy tym razem na liście znajdą się duchowni z Polski?

2020-10-25 17:16 PAP/DR
Papież Fraciszek
Autor: Annett_Klingner / CC0 / pixabay.com

Papież Franciszek ogłosił, że 28 listopada odbędzie się konsystorz, czyli uroczyste zebranie Kolegium Kardynałów, podczas którego mianuje nowych dostojników Kościoła. Znowu nie ma wśród nich ani jednego Polaka.

Bez Polaka

W trakcie spotkania na modlitwie Anioł Pański Ojciec Święty zdradził nazwiska duchownych, którzy otrzymają kapelusze kardynalskie. Zapowiedział, że uroczystość odbędzie się w przeddzień pierwszej niedzieli Adwentu.

W gronie przyszłych purpuratów nie ma żadnego Polaka. W ubiegłym roku jednym z najpoważniejszych kandydatów do wyniesienia do godności kardynała był abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, ale papież go pominął. 

Przeczytaj takżę: Papież JEDNOZNACZNIE o gejach i lesbijkach. Wierzący będą w SZOKU!

Najwięcej Włochów

Najwięcej nowych hierarchów, bo aż sześciu pochodzi z Włoch. Godność kardynała otrzymają: arcybiskup Waszyngtonu Wilton Gregory, nowy prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych bp Marcello Semeraro, arcybiskup Sieny Augusto Paolo Lojudice, kustosz franciszkańskiego klasztoru w Asyżu Mauro Gambetti, biskup Mario Grech z Malty, metropolita Kigali w Rwandzie Antoine Kambanda, a także arcybiskup Santiago de Chile Celestino Aos Braco, biskup Cornelius Sim z Brunei i arcybiskup Jose Advincula z Filipin.

100. rocznica urodzin Papieża
Najnowsze