Tak choroba zmieniła Benedykta XVI. Papież emeryt w ciężkim stanie

i

Autor: East News Tak choroba zmieniła Benedykta XVI. Papież emeryt w ciężkim stanie

Papież emeryt ciężko chory

Chaos w Watykanie! Co się stanie po śmierci Benedykta XVI?

2022-12-30 7:10

Benedykt XVI jest w ciężkim stanie i od wczoraj papież Franciszek apeluje o modlitwy w jego intencji. Papież emeryt cierpi na niewydolność nerek, ma kłopoty z oddychaniem. Co się stanie, jeśli Benedykt XVI umrze? W tej kwestii w Watykanie dochodzi teraz do dyskusji. Hierarchowie będą mieć nie lada kłopot w przypadku śmierci papieża emeryta... Dlaczego?

Watykan ma teraz problem. Co się stanie, jeśli okaże się, że Benedykt XVI nie żyje?

Benedykt XVI jest w ciężkim stanie - takie informacje obiegły wczoraj, 28 grudnia cały świat. Papież Franciszek zaapelował o modlitwy za papieża emeryta, potem do tych próśb dołączył między innymi polski episkopat. Papież emeryt cierpi na niewydolność nerek, ma kłopoty z oddychaniem. Co się stanie, jeśli Benedykt XVI umrze? Nie ulega wątpliwości, że taką możliwość należy poważnie brać pod uwagę zważywszy na zaawansowany wiek i poważny stan zdrowia 95-letniego byłego papieża. Jak pisze między innymi Time, w tej kwestii w Watykanie toczy się teraz spór. Hierarchowie będą mieć pewien niemały kłopot w razie śmierci Benedykta XVI. Dlaczego? Chodzi o pogrzeb, jaki trzeba będzie mu w takiej sytuacji wyprawić. Bo chociaż istnieją drobiazgowe procedury przewidziane w przypadku zgonu papieża, to z papieżem, który zrezygnował ze swojej funkcji, jest problem. Jak pamiętamy, w 2013 roku Benedykt XVI abdykował jako pierwsza głowa Kościoła od 600 lat. Nic dziwnego, że nikt teraz nie wie, co zrobić w razie najgorszego...

Pogrzeb Benedykta XVI. Już wiadomo, jak może wyglądać uroczystość

Jednak są już pewne propozycje. Według Time większość komentatorów i ekspertów do spraw liturgii proponuje, by Benedykta XVI pochować tak, jak każdego innego emerytowanego biskupa Rzymu, jednak z dodatkowymi honorami z uwagi na to, że był papieżem. Dodatkowe honory miałyby polegać na tym, że trumna z ciałem Benedykta zostanie wystawiona w Bazylice św. Piotra na kilka dni, tak by wierni mogli pożegnać się z papieżem emerytem. Potem hierarcha spocznie najprawdopodobniej właśnie w krypcie bazyliki, zaś ceremonia pogrzebowa odbędzie się w tej świątyni albo na Placu św. Piotra.

Sonda
Kto był lepszym papieżem?

QUIZ. Jesteś prawdziwym katolikiem? Test wiedzy o Kościele. 100 proc. to cud!

Pytanie 1 z 15
W jaki dzień tygodnia katolicy powinni zachowywać „wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych”?
Dr Marcin Zaborowski: Papież Franciszek mówi jak obywatel trzeciego świata

Dlaczego Polacy masowo odchodzą od Kościoła?

Powody mogą zaskakiwać. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany