Benedykt XVI

i

Autor: East News Benedykt XVI

Smutne wieści z Watykanu

PILNE! Watykan. Benedykt XVI jest w ciężkim stanie. Papież Franciszek ma wielką prośbę!

2022-12-28 13:46

Niepokojące doniesienia ze Stolicy Apostolskiej. Podczas środowej (28 grudnia) audiencji generalnej papież Franciszek zaapelował na koniec o modlitwę za byłego papieża, Benedykta XVI. Przyznał, że jego poprzednik jest "bardzo chory". Najnowsze zdjęcia 95-letniego Benedykta nie pozostawiają złudzeń - jest bardzo źle. Franciszek udał się do niego z wizytą.

"Chciałbym prosić was wszystkich o specjalną modlitwę za papieża emeryta Benedykta, który w milczeniu wspiera Kościół. Pamiętajmy o nim. Jest bardzo chory.  Proszę Was o modlitwę do Boga, by go pocieszył i wspierał w jego świadectwie miłości Kościoła do samego końca" - powiedział po włosku papież Franciszek podczas środowej (28 grudnia) audiencji generalnej w Watykanie. Słowa papieża cytuje agencja Reutera, sugerując, że z 95-letnim Benedyktem XVI jest źle. 

Co się dzieje z Benedyktem XVI? Watykan komentuje

Reuters dodaje, że próbował skontaktować się z przedstawicielami Watykanu i poprosić o komentarz. "Telefony w jego rezydencji nie są odbierane" - czytamy. Niedługo później Watykan "przemówił". "Papież Franciszek udał się z wizytą do emerytowanego papieża Benedykta XVI, którego stan zdrowia uległ w ostatnich godzinach pogorszeniu" - poinformował dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni. Czy to oznacza najgorsze? Przypomnijmy, papież Benedykt XVI, czyli pochodzący z Niemiec Joseph Aloisius Ratzinger, został głową Stolicy Apostolskiej w 2005 roku, po śmierci Papieża Polaka Jana Pawła II. Był nim do 2013 roku, do czasu, gdy jako pierwszy od 600 lat papież, złożył rezygnację.

Papież Benedykt XVI umiera?

Zrobił to ze względu na stan zdrowia. Od wielu lat cierpi na postępujący paraliż. Od tamtego czasu jako papież emeryt zamieszkuje w domu w Ogrodach Watykańskich. Bardzo rzadko pokazuje się publicznie. Ostatnio jego zdjęcia pojawiły się w mediach społecznościowych na początku grudnia. Rzeczywiście, Benedykt XVI na najnowszych zdjęciach wyglądał bardzo źle. Jest wychudzony, schorowany, zmęczony.

Poniżej zobaczycie galerię zdjęć, które pokazują, jak zmienił się Benedykt XVI pod wpływem choroby:

Sonda
Czy papież Franciszek powinien ustąpić ze stanowiska?
Ks. Isakowicz-Zaleski ostro o postawie papieża Franciszka Szkodzi Kościołowi

Dlaczego Polacy masowo odchodzą od Kościoła?

Powody mogą zaskakiwać. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.