Ważna decyzja papieża Franciszka! Chodzi o Tajemnicę Fatimską

i

Autor: Reuters / Forum, Shutterstock, Andrew Medichini/AP

Przeczytaj wszystkie tajemnice!

Ważna decyzja papieża Franciszka! Chodzi o Tajemnice Fatimskie

2023-06-23 8:24

Papież Franciszek podjął ważną decyzję związaną z siostrą Łucją, jedną z trojga osób, które doświadczyły słynnym objawień w Fatimie w 1917 roku. Ojciec Święty uznał tak zwaną heroiczność cnót zmarłej w 2005 roku zakonnicy, co sprawia, że do beatyfikacji Łucji jest coraz bliżej. Trzecia Tajemnica Fatimska została ujawniona w 2000 roku. Jaka jest jej treść? Przypominamy cały tekst!

Ważna decyzja papieża Franciszka związana z Tajemnicami Fatimskimi. Siostra Łucja zostanie niebawem beatyfikowana. Potrzeba jeszcze cudu

W naszych niepewnych czasach wielu wraca do lektury Tajemnic Fatimskich. Jak wiadomo, było ich trzy i zostały objawione trójce dzieci w Portugalii ponad sto lat temu. Dwie pierwsze ujawniono w 1941 roku, trzecia długo pozostawała tajemnicą i jej treść odtajniono dopiero w 2000 roku. Dwoje dzieci, które miały doświadczać objawień - Franciszek i Hiacynta - zostały beatyfikowane w 2000, a kanonizowane w 2017 roku. One zmarły na krótko po doznaniu objawień, zaś najstarsza z rodzeństwa Łucja dos Santos wstąpiła do klasztoru i odeszła dopiero w 2005 roku. Teraz papież Franciszek podjął kolejne kroki w kierunku jej beatyfikacji. Zatwierdził dekret o uznaniu heroiczności cnót siostry Łucji dos Santos. By zakończyć beatyfikację, potrzebne jest jeszcze uznanie cudu za wstawiennictwem Łucji. Jaka była treść Tajemnic Fatimskich? Przypominamy cały tekst!

Pierwsza Tajemnica Fatimska. "Pani Nasza pokazała nam morze ognia"

"Pani Nasza pokazała nam morze ognia, które wydawało się znajdować w głębi ziemi; widzieliśmy zanurzone w tym morzu demony i dusze niczym przezroczyste, płonące węgle, czarne lub brunatne, mające ludzką postać, pływające w pożarze, unoszone przez płomienie, które z nich wydobywały się wraz z kłębami dymu, padając na wszystkie strony jak iskry w czasie wielkich pożarów, pozbawione ciężaru i równowagi, wśród bolesnego wycia i jęków rozpaczy, tak że byliśmy przerażeni i drżeliśmy ze strachu. Demony miały straszne i obrzydliwe kształty wstrętnych, nieznanych zwierząt, lecz i one były przejrzyste i czarne. Ten widok trwał tylko chwilę. Dzięki niech będą naszej dobrej Matce Najświętszej, która nas przedtem uspokoiła obietnicą, że nas zabierze do nieba (w pierwszym widzeniu). Bo gdyby tak nie było, sądzę, że bylibyśmy umarli z lęku i przerażenia".

Druga Tajemnica Fatimska. "Przyjdę, by żądać poświęcenia Rosji memu Niepokalanemu Sercu"

"Widzieliście piekło, dokąd idą dusze biednych grzeszników. Aby ich ratować, Bóg chce ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeśli zrobi się to, co ja wam mówię, wiele dusz zostanie uratowanych, nastanie pokój na świecie. Wojna się skończy. Ale jeżeli się nie przestanie obrażać Boga, to za pontyfikatu Piusa XI rozpocznie się druga, gorsza. Kiedy ujrzycie noc oświetloną przez nieznane światło, wiedzcie, że to jest wielki znak, który wam Bóg daje, że ukarze świat za jego zbrodnie przez wojnę, głód i prześladowania Kościoła i Ojca Świętego. Żeby temu zapobiec, przyjdę, by żądać poświęcenia Rosji memu Niepokalanemu Sercu i ofiarowania Komunii św. w pierwsze soboty na zadośćuczynienie. Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie bardzo cierpieć, wiele narodów zostanie zniszczonych, na koniec zatriumfuje moje Niepokalane Serce. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci, a dla świata nastanie okres pokoju".

Trzecia Tajemnica Fatimska. "Ojciec Święty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane"

"Po dwóch częściach, które już przedstawiłam, zobaczyliśmy po lewej stronie Naszej Pani nieco wyżej Anioła trzymającego w lewej ręce ognisty miecz; iskrząc się wyrzucał języki ognia, które zdawało się, że podpalą świat; ale gasły one w zetknięciu z blaskiem, jaki promieniował z prawej ręki Naszej Pani w jego kierunku; Anioł wskazując prawą ręką ziemię, powiedział mocnym głosem: Pokuta, Pokuta, Pokuta! I zobaczyliśmy w nieogarnionym świetle, którym jest Bóg: 'coś podobnego do tego, jak widzi się osoby w zwierciadle, kiedy przechodzą przed nim’ Biskupa odzianego w Biel 'mieliśmy przeczucie, że to jest Ojciec Święty’. Wielu innych Biskupów, Kapłanów, zakonników i zakonnic wchodzących na stromą górę, na której szczycie znajdował się wielki Krzyż zbity z nieociosanych belek jak gdyby z drzewa korkowego pokrytego korą; Ojciec Święty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem, szedł modląc się za dusze martwych ludzi, których ciała napotykał na swojej drodze; doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku i w ten sam sposób zginęli jeden po drugim inni Biskupi, Kapłani, zakonnicy i zakonnice oraz wiele osób świeckich, mężczyzn i kobiet różnych klas i pozycji. Pod dwoma ramionami Krzyża były dwa Anioły, każdy trzymający w ręce konewkę z kryształu, do których zbierali krew Męczenników i nią skrapiali dusze zbliżające się do Boga".

Sonda
Czy wierzysz w cuda?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Dajemy czerwony pasek od 8/10!

Pytanie 1 z 10
Obok woj. śląskiego, opolskiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego to województwo nie ma na swoim terenie parku narodowego. Mowa o...
Mieszkańcy „ujrzeli” Matkę Boską. Objawienie na drzewie