Putin chowa się w pancernym pociągu

i

Autor: NEXTA/TWITTER, AP Putin chowa się w pancernym pociągu

Wojna na Ukrainie

Wiadomo, gdzie chowa się Putin! Ujawniono tajemnicę dyktatora

2023-02-14 10:29

Władimir Putin ma pewną kryjówkę, w której coraz częściej się chowa, odkąd rozpętał wojnę na Ukrainie. Według dziennikarzy Dossier Center nie chodzi tu wcale o żaden ukryty w lasach bunkier przeciwatomowy, a... pancerny pociąg stworzony specjalnie z myślą o rosyjskim dyktatorze.

Putin chowa się w pancernym pociągu! Od wybuchu wojny na Ukrainie unika samolotów

Po wybuchu wojny na Ukrainie i pierwszych frontowych porażkach Władimira Putina zaczęto coraz częściej spekulować na temat tajnej kryjówki rosyjskiego dyktatora. Putin ma podobno kilka miejsc, gdzie przynajmniej teoretycznie może czuć się bezpiecznie - o ile to w ogóle możliwe w przypadku dyktatora. Które schronienie Putin wybiera teraz najczęściej? Ta informacja może zaskoczyć! Według dziennikarzy Dossier Center nie chodzi tu wcale o żaden ukryty w lasach bunkier przeciwatomowy, a... pancerny pociąg stworzony specjalnie z myślą o rosyjskim dyktatorze, który po wybuchu wojny na Ukrainie unika latania samolotami rządowymi. Pociąg ten z pozoru niczym nie różni się od innych rosyjskich składów, ale tak naprawdę jest opancerzony, zaś w środku nie brak luksusów, pozwalających na długą i komfortową podróż.

Pancerny pociąg Putina. Gdy wyjeżdża w drogę, wszyscy muszą ustąpić mu miejsca

Pociąg został wyprodukowany w latach 2014-2015 i przynajmniej oficjalnie należy do firmy związanej z Jurijem Kowalczukiem, przyjacielem Putina. Jednak tak naprawdę to rosyjski prezydent może dysponować pancernym składem w każdej chwili. Jeśli w Rosji ogłasza się zmianę rozkładu jazdy, to jest szansa, że to z powodu Putina, bo gdy dyktator daje sygnał do odjazdu, wszystkie inne składy muszą ustąpić mu miejsca na torach. "Wyjazd pociągu może być spontaniczny, niezapowiadany. Po rozpoczęciu wojny, w lutym-marcu, (Putin) zaczął bardzo aktywnie korzystać z pociągu, zwłaszcza, żeby dostać się do swojej rezydencji na Wałdaju" - ujawnia tajemnicze źródło cytowane przez Dossier Center.

Listen to "Poznajemy historię Władimira Putina - najbardziej znienawidzonego człowieka świata" on Spreaker.
Sonda
Ile potrwają jeszcze rządy Putina w Rosji?

QUIZ. Wiedza ogólna. Poniżej 6/10 zacznij się dokształcać

Pytanie 1 z 10
Kto jest autorem noweli "Nasza szkapa"?
RAPORT ZŁOTOROWICZA "Żywi z rosyjskiej niewoli nie wrócimy"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany