Holandia

i

Autor: PxHere

Wielka zmiana na mapie Europy. Nie zobaczysz już na niej HOLANDII! Czemu?

2020-01-02 12:42

Ledwie w 2019 roku Macedonia zmodyfikowała swoją nazwę, dodając do niej "Północna", a tymczasem w 2020 na europejskiej mapie dochodzi do jeszcze większej zmiany. Od tego roku wybierając się np. do Amsterdamu nie odwiedzimy bowiem Holandii, a... Niderlandy. Pierwsza z nazw od 1 stycznia 2020 roku przestała oficjalnie istnieć. Teraz krajowe urzędy, instytucje publiczne i firmy muszą używać tej drugiej. Czemu? Wszystko przez narkotyki i przemysł pornograficzny.

Rząd Holandii zdecydował, że rezygnuje z używania angielskiej nazwy Holland. Na arenie międzynarodowej kraj chce się identyfikować wyłącznie jako The Netherlands. Wcześniej nazwy te używane były wymiennie. Tamtejszy rząd uznał jednak, że pierwsza z nazw kojarzy się dziś nie tylko z rowerami, wiatrakami czy tulipanami, lecz również z prostytucją i legalnymi narkotykami.

Co więcej, Amsterdam i Rotterdam nie są w stanie poradzić sobie z ilością turystów napływających do tych miast. Władze kraju liczą, że zmiana nazwy całego kraju doprowadzi do pewnej redystrybucji ruchu turystycznego. Dodatkowo władze Amsterdamu, zdecydowały się porzucić termin "Dzielnicy Czerwonych Latarni" i zakazać oficjalnych wycieczek po tej okolicy.

Wylicza się, że zmiana nazwy będzie kosztować budżet kraju około 200 tysięcy euro.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany