Papież Franciszek skomentował doniesienia o swojej rzekomej rezygnacji

i

Autor: archiwum serwisu

Wielkie zmiany w Watykanie! Bez tego nie zobaczycie papieża

2021-09-23 7:11

Nowe przepisy wchodzą w życie Watykanie! Jeśli ktoś będzie chciał udać się tam na pielgrzymkę i na własne oczy zobaczyć Ojca Świętego, będzie musiał spełnić jeden ważny warunek - inaczej z wizyty nici. Nowe przepisy wywołały falę protestów, ale z drugiej strony wielu je popiera. A czy Ty dostaniesz się teraz na teren Watykanu?

Udział w Audiencji Generalnej i zobaczenie na własne oczy papieża to marzenie wielu wiernych. Na Placu św. Piotra gromadzą się tłumy turystów, a zjawisko to była w stanie przerwać tylko szczytowa fala pandemii koronawirusa. Ale przecież ona jeszcze sie nie skończyła i coraz częściej władze różnych krajów mówią o czwartej fali. Gdzieniegdzie powraca nawet ostry lockdown, jak w Australii. A w Watykanie? Jak się okazuje, Stolica Apostolska zamierza powrócić do przyjmowania milionów turystów na nowych, postpandemicznych zasadach. Od dnia 1 października na teren Watykanu będzie można wejść jedynie z tak zwaną przepustką covidową. Czy to oznacza, że tylko zaszczepieni zobaczą papieża Franciszka?

NIE PRZEGAP: Matka i córka zabiły modelkę sztuczną PUPĄ!

NIE PRZEGAP: Będzie proces księcia w sprawie seks skandalu! Przełom w rodzinie królewskiej

Sonda
Czy uważasz, że "przepustki covidowe" to dobry pomysł?

Niekoniecznie. "Zielona przepustka" to dokument, który potwierdza, że dana osoba nie jest nosicielem wirusa i nie zaraża nim. Może to być zatem nie tylko zaświadczenie o przyjęciu obu dawek szczepionki na koronawirusa, ale także aktualny negatywny test na obecność Covid-19 w organizmie albo zaświadczenie o byciu ozdrowieńcem. Bez takich zaświadczeń nikt nie dostanie się na teren Watykanu i dotyczy to zarówno pracowników i rezydentów, jak i pielgrzymów i turystów. Co ciekawe, wprowadzono pewien wyjątek. Mianowicie osoby "uczestniczące w obrzędach liturgicznych" nie będą musiały mieć przepustki, ale tylko "na czas trwania obrzędu". Nie jest jednak jasne, jak taka osoba miałaby dostać się na mszę i ktoś sprawdzałby, czy faktycznie nigdzie indziej taki ktoś się nie uda. Lepiej zatem nie ryzykować i przed wybraniem się na pielgrzymkę zaopatrzyć się w odpowiednie certyfikaty.

NIE PRZEGAP: Ujawniono stare zdjęcie premiera. Wielu jest oburzonych

NIE PRZEGAP: Walczyła ze szczepionkami, umarła na Covid. Osierociła czworo dzieci

Quiz. Sobotnia ortografia. "Rz" czy "ż"? Możesz się zdziwić!

Pytanie 1 z 10
Wskaż poprawną pisownię:
Poradnik Zdrowie: różnica między COVID-19 a przeziębieniem i grypą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE