Witamina C jednak LECZY wirusa? Doniesienia z Nowego Jorku

2020-03-25 16:30
witamina C
Autor: Space Vector/Shutterstock.com

Czyżby jednak to, że witamina C w dużych dawkach jest w stanie zagrozić Covid-19, nie było tylko kolejnym fake newsem? Mogą o tym świadczyć doniesienia z Nowego Jorku. Dr Andrew Weber, pulmonolog, ujawnił swoją metodę terapii stosowaną na pacjentach z tego amerykańskiego miasta.

Witamina C może zwalczać koronawirusa - takie doniesienia ze świata pojawiały się w internecie od samego początku śmiercionośnej pandemii, jednak równie często bywały uznawane za fake news. A może jednak coś w tym jest? Dr Andrew Weber, pulmonolog, ujawnił swoją metodę terapii stosowaną na pacjentach z Nowego Jorku. Tym którzy leżą na intensywnej terapii, natychmiast podaje dawkę witaminy C wynoszącą 1500 miligramów.

Dlaczego lekarz z Long Island postanowił w ten sposób postępować? Oparł się na wynikach badan medyków z Zhongnan Hospital w Wuhan, mieście, gdzie miała swój początek światowa pandemia chińskiej zarazy. Jak dodaje nowojorski pulmonolog, dawkę tę trzeba powtarzać cztery razy dziennie. Generalnie dawka dla chorego powinna być 16-krotnie wyższa niż dla tej samej osoby zdrowej. Czyżby nowe lekarstwo, a może tylko złudna nadzieja? Pozostaje czekać na ostateczne wyniki badań.

KoronawirusRaport: Poznań 25.03
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE