Władimir Putin zgodził się na spotkanie z prezydentem Ukrainy, ale na swoich warunkach

Władimir Putin zgodził się na spotkanie z prezydentem Ukrainy
Autor: AP Rosyjskie szczepionki przeciwko Covid-19. Putin twierdzi, że "są niezawodne jak kałasznikow"

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył propozycję spotkania Władimirowi Putinowi. To miałoby się odbyć na terenie Donbasu na wschodzie Ukrainy. Prezydent Rosji powiedział w czwartek, że jest gotów przyjąć Zełeńskiego, ale na swoich warunkach. Co to oznacza? Prezydent Ukrainy może przybyć na rozmowy w dowolnym czasie, który mu odpowiada, ale w... Moskwie.

We wtorek Zełenski zaproponował Putinowi spotkanie w dowolnym miejscu w Donbasie, którego część jest kontrolowana od 2014 roku przez prorosyjskich separatystów.

W opublikowanym we wtorek posłaniu wideo Zełenski przypomniał, że na spotkaniu doradców politycznych normandzkiej czwórki (Ukraina, Francja, Niemcy, Rosja) w poniedziałek zgłoszono propozycję spotkania na linii rozgraniczenia w Donbasie, żeby wyjaśnić sytuację.

ZOBACZ: W kraju bieda, a prezydent ma luksusowy basen z morską wodą. Tak żyje Putin

Putin zgadza się na spotkanie, ale...w Moskwie

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek, że jest gotów przyjąć prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego na rozmowy w dowolnym czasie, który mu odpowiada, ale w Moskwie. Putin powiedział, że jeśli władze Ukrainy chcą rozmawiać o Donbasie, to "powinny spotkać się z władzami republik ŁRL i DRL (struktur powołanych przez prorosyjskich separatystów-PAP)", a dopiero potem "z przedstawicielami krajów trzecich, do których w tym wypadku należy Rosja".

"Jeśli chodzi o rozwój stosunków dwustronnych, to proszę bardzo, przyjmiemy prezydenta Ukrainy w Moskwie w dowolnym dogodnym czasie" - powiedział rosyjski prezydent.

Rosja utrzymuje, że trwający od 2014 roku konflikt w Donbasie jest konfliktem wewnątrzukraińskim i zaprzecza, by udzielała wsparcia separatystom.

SPRAWDŹ: Wielkie protesty przeciwko Putinowi! Tysiąc zatrzymanych. Putin znów grozi. GALERIA

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze