Rodzina królewska

i

Autor: AP Rodzina królewska

Rodzina królewska

Wojna o spadek po królowej Elżbiecie II! Książę żąda podziału miliardów

2023-03-13 14:50

W brytyjskiej rodzinie królewskiej rozgorzała kolejna wojna! Tym razem o dziwo nie chodzi o Meghan Markle i księcia Harry'ego, a o... miliardy. Według brytyjskiej prasy tylko jedna osoba otrzymała ogromny spadek po królowej Elżbiecie II. Troje innych książąt zostało bez złamanego pensa pochodzącego z tej fortuny.

Wojna w rodzinie królewskiej o spadek po królowej Elżbiecie II. Karol III dostał miliardy, inni nic

Królowa Elżbieta II zmarła we wrześniu, a książę Karol stał się wtedy królem Karolem III. Nie wszyscy wiedzą, jakie to wszystko miało skutki. Teraz "Daily Mail" informuje o... wojnie o spadek po królowej! Według brytyjskiej prasy tylko jedna osoba otrzymała ogromne pieniądze po królowej Elżbiecie II. Tą osobą jest właśnie król Karol III. Troje innych książąt zostało bez złamanego pensa pochodzącego z tej fortuny, wynoszącej 650 mln funtów, a więc niemal 3,5 mld złotych. Jako przyczynę tego stanu rzeczy źródło "Daily Mail" wskazuje na kwestie podatkowe. Podobno wtedy, gdy fortuna przechodzi bezpośrednio z monarchy na monarchę z pominięciem innych osób, płaci się niższy podatek. Z tego powodu rodzeństwo Karola, czyli księżniczka Anna, książę Andrzej i książę Edward nie odziedziczyli ani funta.

Książę Andrzej "wściekły i zrozpaczony". Nie dostał ani funta w spadku po królowej

Co teraz? Choć nie wiadomo, jak na tę kwestię zapatrują się będący zazwyczaj poza kręgiem zainteresowania brytyjskich tabloidów Anna i Edward, to już znane jest stanowisko skandalisty Andrzeja. Osoba zbliżona do upadłego bohatera pamiętnej seksafery z "seksualną niewolnicą" w roli głównej przekonuje, że Andrzej jest "wściekły i zrozpaczony", bo nie może pogodzić się ze swoją sytuacją spadkową. Jak pamiętamy, dodatkowo Karol z powodu seksafery zlikwidował biuro Andrzeja w Pałacu Buckingham i każe mu wynosić się z Royal Lodge do Frogmore Cottage, odebranego wcześniej Meghan Markle i księciu Harry'emu.

Galeria poniżej: Okładki brytyjskich gazet dzień po pogrzebie Krolowej

Sonda
Czy lubisz nowinki z rodziny królewskiej?

QUIZ. Największe skandale w rodzinach królewskich! Pamiętasz wszystkie? Test tylko dla prawdziwych znawców

Pytanie 1 z 10
Król Karol III jako książę Karol romansował z Camillą, która dziś jest królową małżonką. Pewien członek królewskiego rodu miał romans z inną Camillą - La Camillą z zespołu Army of Lovers znaną z wielkiego biustu. Kto to był?
Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała
Listen on Spreaker.