Współpracownik Jana Pawła II w stanie krytycznym. Straszne wieści o Angelo Sodano

2022-05-27 21:26
Angelo Sodano
Autor: EASTNEWS Angelo Sodano

94-letni kardynał Angelo Sodano jest w stanie krytycznym. Informację podał w piątek (27 maja) religijny portal Il Sismografo, powołując się na źródło w Watykanie. Kardynał choruje na COVID-19, który nałożył się na jego inne choroby współistniejące. Angelo Sodano był wieloletnim współpracownikiem papieża Jana Pawła II.

- Emerytowany watykański sekretarz stanu 94-letni kardynał Angelo Sodano jest w stanie krytycznym - podał w piątek (27 maja) religijny portal Il Sismografo powołując się na różne źródła w Watykanie. Jak ujawnił serwis, duchowny jest chory na COVID-19, który nałożył się na inne choroby współistniejące.

Angelo Sodano. Kim jest?

Angelo Sodano urodził się w 1927 roku w Isola d’Asti, w Piemoncie, na północy Włoch. Święcenia kapłańskie przyjął w 1950 roku. Kardynał Sodano to były dziekan Kolegium Kardynalskiego i były wieloletni współpracownik św. Jana Pawła II jako sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Urząd ten pełnił także przez ponad rok pontyfikatu Benedykta XVI, do września 2006. W 2019 roku papież Franciszek przyjął jego rezygnację z funkcji dziekana Kolegium Kardynalskiego. 18 kwietnia 2010 jako osobisty wysłannik papieża Benedykta XVI miał przewodniczyć uroczystościom pogrzebowym polskiej pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Przylot Sodano został jednak odwołany z powodu obecności wulkanicznego pyłu nad Europą.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosja straszy Zachód głodem! "Wróci kanibalizm"

Sonda
Czy wierzysz, że pandemia covid-19 już minęła?
Express Biedrzyckiej - Ryszard Schnepf: Służby i wojsko wreszcie przestaną słuchać Putina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE