Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Kierowca miał 72 lata! Mężczyzna zginął

i

Autor: Zeljko Lukunic / PIXSELL / Press Association; PAP/EPA Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Kierowca miał 72 lata! Mężczyzna zginął

Katastrofa w Medjugorie

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Kierowca miał 72 lata! Mężczyzna zginął

2022-08-08 16:13

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Radio Plus jako pierwsze podało informację, że kierowca jadący autokarem na trasie do Medjugorie, miał 72 lata. Mężczyzna zginął w katastrofie. Łączna liczba ofiar tragedii to 12 osób, wielu rannych trafiło do szpitali. Wciąż nieznana jest tożsamość osób, które poniosły śmierć na miejscu.

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Tragedia, do której doszło w sobotę, 6 sierpnia, ok. godz. 5:40, na autostradzie A4 pod Zagrzebiem, jest wstrząsająca. Pielgrzymi w drodze do Medjugorie uczestniczyli w wypadku autokaru. W katastrofie zginęło 12 osób, tożsamość wielu z nich wciąż jest nieznana. Służby starają się ustalić dane ofiar i dopiero, gdy będą miały stuprocentową pewność, podadzą taką informacje do publicznej wiadomości. To oznacza, że rodziny uczestników wypadku żyją w okropnej niewiedzy. Poza ofiarami śmiertelnymi, w katastrofie polskiego autokaru kilkadziesiąt osób zostało rannych - praktycznie wszyscy trafili do szpitala.

Wypadek autokaru w Chorwacji. Kierowca WIEK

Teraz ustalono, ile lat miał kierowca autokaru. Radio Plus jako pierwsze podało tę informację. "Kierowca autobusu, który uległ wypadkowi w Chorwacji, miał 72 lata", pisze na Twitterze dziennikarz Jacek Prusinowski.

GALERIA poniżej: Na ziemi leży różaniec i pudełko z Matką Boską. Wstrząsający obraz po katastrofie autokaru w Chorwacji

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Tragedia w drodze pielgrzymów do Medjugorie

Przypomnijmy: 12 osób zginęło, a 32 zostały ranne w wypadku polskiego autokaru, do którego doszło w sobotę, 6 sierpnia nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorje. Do wypadku doszło ok. godz. 5.40, na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. - Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała chorwacka policja. Jak poinformował w niedzielę po południu, 7 sierpnia, dr Artur Zaczyński, zastępca dyrektora ds. Medycznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, cztery osoby ranne w wypadku w Chorwacji opuściły już Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. Nadal trwa ustalanie tożsamości ofiar tragedii w Chorwacji.

Sonda
Braliście kiedyś udział w wypadku samochodowym?
Na ziemi leży różaniec i pudełko z Matką Boską. Wstrząsający obraz po katastrofie autokaru na Chorwacji

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki