Rząd przyjął projekt ws. gazu. Dotyczy ochrony przed podwyżkami cen

i

Autor: pixabay.com Rząd przyjął projekt ws. gazu. Dotyczy ochrony przed podwyżkami cen

Zabraknie gazu w domach i szpitalach? "Jesteśmy w poważnej sytuacji"

2022-07-26 6:15

Może zabraknąć gazu nie tylko w przemyśle, ale nawet w gospodarstwach domowych i szpitalach. Wszystko przez kolejne ograniczenia Gazpromu. "Jesteśmy w poważnej sytuacji. Już czas, żeby wszyscy to zrozumieli" - powiedział minister gospodarki Niemiec Robert Habeck. Tymczasem przedstawiciele państw Unii Europejskiej porozumieli się w sprawie sposobów ograniczenia zużycia gazu ziemnego.

Rosja znów przykręca kurek z gazem. Zabraknie gazu w Europie? Niemiecki minister szczerze o przyszłości

Władimir Putin w akcie zemsty za wspieranie Ukrainy przykręca kurek z gazem i musimy być gotowi na czarne scenariusze związane z tą sytuacją - przyznają niemieckie władze. Powód? Gazprom poinformował o następnych ograniczeniach w przesyle gazu rurociągiem Nord Stream 1. Poprzednie były uzasadniane pracami konserwacyjnymi, teraz również taki jest oficjalny powód ograniczeń. Na czym będą polegały, kiedy wejdą w życie?

Jedna z turbin Nord Stream 1 wstrzymuje pracę od 27 lipca. Co to oznacza? "Jesteśmy w poważnej sytuacji"

Według Gazpromu od 27 lipca jedna z turbin Nord Stream 1 wstrzymuje pracę, a w praktyce oznacza to, że dostawy gazu do Europy Zachodniej spadną do 20 proc. maksymalnej przepustowości tego rurociągu. "Jesteśmy w poważnej sytuacji. Już czas, żeby wszyscy to zrozumieli. Musimy trzymać się razem i powiedzieć: 'Tak, Putin ma gaz, ale my mamy siłę'" - powiedział minister gospodarki Niemiec Robert Habeck w telewizji ARD. Jak dodał, zimą najpierw dostawy gazu mogą zostać ograniczone dla przemysłu, ale potem mogą ucierpieć także gospodarstwa domowe czy nawet szpitale. Minister nie krył, że może zostać przerwany łańcuch produkcyjny.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowe informacje o "chorobie Putina". Słowa dyrektora CIA wywołały...śmiech!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosja grozi kolejnemu krajowi. "Rozgorzałby konflikt w tym regionie"

Sonda
Czy boisz się kryzysu gospodarczego?

Ograniczenie zużycia gazu w Europie. Jest porozumienie unijnych państw

"To naturalnie ogromne zmartwienie, które podzielam, że coś takiego może się zdarzyć. Musimy ze wszystkich sił tego uniknąć, dlatego też trzeba zmniejszyć zużycie gazu - od 15 do 20 procent" - powiedział Robert Habeck. Sprawa jest tak pilna, że przedstawiciele państw Unii Europejskiej od razu zasiedli do obrad. Nieoficjalnie już wiadomo, że porozumieli się w nocy z 25 na 26 lipca w sprawie ograniczeń zużycia gazu ziemnego w Europie. Poinformowała o tym agencja DPA. Oficjalne zatwierdzenie planu ma mieć miejsce jeszcze dziś, we wtorek 26 lipca. Porozumienie zakłada ograniczenie zużycia gazu ziemnego w okresie od 1 sierpnia 2022 roku do 31 marca 2023 r. o 15 procent.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin ucieknie z Rosji? Podano nazwę kraju. "Mogą zażądać przejścia na islam"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Propagandyści Putina porównują Ukraińców do robaków! "Ukraina nie może istnieć"

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Wynik niższy niż 4/10 będzie kompromitacją!

Pytanie 1 z 10
Do sojuszu BRICS należą: Rosja, Brazylia, Indie, Chiny oraz...
Janusz Steinhoff: Podwyżki gazu sięgną kilkudziesięciu procent
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany