Władimir Putin

i

Autor: Kremlin.ru, CC BY 4.0/wikimedia.pl Władimir Putin

Wojna na Ukrainie

Putin ucieknie z Rosji? Podano nazwę kraju. "Mogą zażądać przejścia na islam"

2022-07-22 8:20

Takich plotek o Władimirze Putinie jeszcze nie było. Politolog, który pisał niegdyś przemówienia dla rosyjskiego dyktatora, ujawnił w "Daily Mirror" pewne swoje podejrzenia. Otóż Abbas Galiamow uważa, że Władimir Putin może przygotowywać sobie grunt pod ewentualną ucieczkę z Rosji na wypadek, gdyby katastrofa ekonomiczna doprowadziła do rozruchów. Ekspert dodaje, że w zamian za azyl Putin i jego ludzie mogą przejść na islam!

Władimir Putin planuje ucieczkę z Rosji? Były autor jego przemówień ujawnia nazwę kraju, do którego może wyjechać dyktator

Czy w Rosji może wybuchnąć rewolucja, czy Rosjanie są w stanie zbuntować się przeciwko Władimirowi Putinowi? Takie spekulacje narastały na samym początku wojny na Ukrainie, jednak potem przycichły. Nawet sondaże przeprowadzane przez niezależne ośrodki wskazywały na ogromne poparcie społeczne dla Putina. Z drugiej strony zachodnie sankcje z pewnością dadzą się w końcu we znaki obywatelom, a wiadomości o rosyjskich żołnierzach, którzy nie wrócili z frontu, będą się rozchodzić mimo propagandy. Ponadto na Kremlu już mogła rozgorzeć walka o władzę. Ostatnio General SVR informował o nieudanej próbie otrucia Nikołaja Patruszewa, typowanego na następcę Putina. Teoretycznie przewrót czy pucz jest możliwy i dyktator o tym wie. Władimir Putin może przygotowywać sobie grunt pod ewentualną ucieczkę z Rosji - uważa politolog, który pisał przemówienia dla rosyjskiego dyktatora, kiedy ten był akurat premierem, a prezydentem Dmitrij Miedwiediew. Abbas Galiamow ujawnił w "Daily Mirror" pewne swoje podejrzenia. Otóż uważa, że niedawna wizyta Putina w Iranie miała swój ukryty cel.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Propagandyści Putina porównują Ukraińców do robaków! "Ukraina nie może istnieć"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rakiety Putina zabiły 13-latka. Ojciec klęczał na ulicy i trzymał go za rękę

Sonda
Czy Polsce i krajom bałtyckim grozi bezpośrednia agresja militarna Putina?

Władimir Putin przejdzie na islam? "Tego mogą zażądać ajatollahowie"

Rosyjski dyktator spotkał się w Iranie z irańskimi przywódcami oraz z prezydentem Turcji Recepem Erdoganem, oficjalnie rozmawiali o bieżącej sytuacji w Syrii. Czy tylko o tym? - Zastanawiając się nad tym, czemu Putin pojechał do Iranu, musimy pamiętać, że ten kraj jest zdecydowanie najlepszym miejscem, do którego może się ewakuować, jeśli w Rosji zrobi się naprawdę gorąco - powiedział Galiamow. - Iran może być dla rosyjskich sfer rządowych tym, czym była Argentyna dla nazistów - dodaje. Ale to nie wszystko! Iran to kraj muzułmański i za otrzymanie azylu Władimir Putin może być zmuszony do zapłacenia wysokiej ceny. - Ajatollahowie mogą zażądać o nich przejścia na islam - uważa politolog i dodaje, że uciekinierzy z Rosji zapewne przystaliby na ten warunek.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ławrow mówi, jakie tereny chce zająć Rosja! "Geograficzne zadania to nie tylko Donbas"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Przez Putina zamarzniemy w domach? Dyktator mógł już zacząć swój szantaż

Express Biedrzyckiej: Były wicepremier wprost: Rezygnacja z rosyjskiego węgla z dnia na dzień była błędem