Zakaz trzymania rybek w okrągłym akwarium

i

Autor: Shutterstock

Nowe rybne prawo

Zakaz trzymania rybek w okrągłym akwarium! Szokujący nowy przepis

2023-03-23 17:30

Masz w domu okrągłe akwarium, w którym pływa złota rybka? Lepiej nie zabieraj swojego pupila do Włoch, bo możesz mieć kłopoty! Władze Treviso, jednego z włoskich miast, chcą surowo zakazać hodowli rybek w akwariach o okrągłym kształcie. Dozwolone będą tylko akwaria kanciaste. O co chodzi?

Zakaz trzymania rybek akwariowych w okrągłych akwariach. Włoscy urzędnicy wprowadzają nowe przepisy

Hodowla rybek akwariowych wydaje się wielu najprostszym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy chcemy mieć w domu jakieś zwierzątko, ale nie mamy zbyt wiele czasu, by się nim zajmować. Tymczasem okazuje się, że złota rybka to wcale nie jest istota nieskomplikowana, której niewiele do szczęścia potrzeba. Problem dobrostanu rybek akwariowych stał się nieoczekiwanie przedmiotem obrad władz miejskich we włoskim Treviso. Urzędnicy zajęli się nowelizacją rozporządzenia na temat zwierząt. Wśród przepisów takich, jak zakaz nadmiernego obciążania pracą zwierząt gospodarskich znalazł się także taki dotyczący rybek.

Ryba w okrągłym akwarium jest zestresowana i otępiała

Urzędnicy orzekli, że rybek nie należy trzymać w szklanych kulach. Władze Treviso chcą surowo zakazać hodowli ryb w akwariach o okrągłym kształcie. Dozwolone będą tylko akwaria kanciaste. W uzasadnieniu zmian prawnych można przeczytać, że rybki pływające w kółko stają się zestresowane i otępiałe - pisze "Corriere della Sera". Podobno z analiz wynika, że woda w okrągłych akwariach nie jest wystarczająco natleniona, a pływanie w kółko czyni ryby skołowanymi. Teraz nowe przepisy musi jeszcze zatwierdzić rada miejska Treviso.

Sonda
Miałeś/miałaś kiedyś w domu akwarium?

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste
Ryby morskie – dlaczego warto je jeść?
Nasi Partnerzy polecają