Ukraina. Katastrofa śmigłowca pod Kijowem. Minister Denys Monastyrskyi

i

Autor: Mvs.gov.ua Ukraina. Katastrofa śmigłowca pod Kijowem. Minister Denys Monastyrskyi

Tragedia pod Kijowem

Zamach czy wypadek? Tajemnicza katastrofa śmigłowca pod Kijowem. Nie żyje szef MSW Ukrainy

2023-01-18 15:20

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy nie żyje, zginęły też osoby z jego otoczenia. Lecieli śmigłowcem, który runął na ziemię i spłonął. Rozmiar tragedii powiększa fakt, że maszyna spadła tuż przy przedszkole. Zginęło dwoje dzieci. Czy mógł być to zamach? A może był to tylko wyjątkowo tragiczny wypadek?

Katastrofa śmigłowca pod Kijowem. Nie żyje minister spraw wewnętrznych Ukrainy. 18 ofiar, w tym troje dzieci

Wielka tragedia na Ukrainie! Dziś, 18 stycznia rano poinformowano o katastrofie śmigłowca w Browarach pod Kijowem. Maszyna Super Puma runęła tuż obok przedszkola. Szybko okazało się, że pasażerami śmigłowca były osoby zajmujące bardzo ważne funkcje w ukraińskich władzach. W katastrofie zginął minister spraw wewnętrznych Denys Monastyrski (+43 l.) i jego dwóch zastępców, Jewhenij Jenin i Jurij Łubkowycz. Zginęło także troje dzieci, które w chwili tragedii znajdowały się w feralnym przedszkolu. W sumie liczba zabitych to 18 osób, w tym wszystkich 9, które znajdowały się na pokładzie śmigłowca, zaś rannych zostało 29 osób.

Przyczyny katastrofy w Browarach nadal nieznane. "Na miejscu obecne wszystkie służby"

Jak mogło dojść to tej katastrofy, w której zginęły i niewinne dzieci, i jedne z najważniejszych osób w ukraińskich państwie? „Badamy okoliczności zdarzenia i informacje o ewentualnych ofiarach; na miejscu obecne są wszystkie służby” – napisał na serwisie społecznościowym Telegram Kyryło Tymoszenko, zastępca szefa biura prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Na razie nie ma informacji o możliwych przyczynach katastrofy. Z uwagi na nazwiska ofiar nie sposób jednak nie zadawać sobie pytania o to, czy był to tylko wypadek, czy może zamach przeprowadzony przez rosyjskie służby celem destabilizacji Ukrainy.

Sonda
Czy wierzysz, że Ukraina wygra wojnę?
Groby pilotów i lotników. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają