Sandy Hook. Rozpowszechniał teorie spiskowe o zabójstwach dzieci, zapłaci cztery miliony dolarów

i

Autor: AP Sandy Hook. Rozpowszechniał teorie spiskowe o zabójstwach dzieci, zapłaci cztery miliony dolarów

Ogromne odszkodowanie

Zapłaci miliard dolarów za głoszenie teorii spiskowych! Surowy wyrok dla radiowca

2022-10-15 5:10

Beztrosko głosił teorie spiskowe na temat słynnej szkolnej strzelaniny w Sandy Hook i oskarżał różne osoby o najdziwniejsze knowania, świetnie na tym wszystkim zarabiając. W końcu miarka się przebrała, sprawa trafiła do sądu i radiowiec Alex Jones musi zapłacić... niemal miliard dolarów odszkodowania!

Surowy wyrok dla radiowca. Rozpowszechniał teorie spiskowe, zapłaci miliard dolarów

Ogromny wyrok dla radiowca spiskowca! Ta historia może być przestrogą dla tych, którzy beztrosko rozpowszechniają w internecie szalone teorie. Wszystko zaczęło się jeszcze 10 lat temu w Stanach Zjednoczonych. 20-latek Adam Lanza w Newtown w Connecticut zastrzelił wtedy najpierw własną matkę, a potem poszedł do pobliskiej szkoły w małej miejscowości Sandy Hook i wymordował 25 osób, 20 dzieci w wieku 6-7 lat i nauczycielki. Następnie odebrał sobie życie. Alex Jones uznał, że ta strzelanina... nigdy się nie wydarzyła, a medialne doniesienia o niej to spisek mający na celu zniszczenie przemysłu zbrojeniowego w Teksasie i w całej Ameryce, zaś rodzice ofiar masakry to wynajęci aktorzy. Mężczyzna prowadził program radiowy oraz platformę internetową InfoWars, a jednocześnie handlował m.in. suplementami diety czy akcesoriami do survivalu. Zdobywał rozgłos swoimi oskarżeniami i jednocześnie na tym zarabiał. W końcu sprawa trafiła do sądu.

Rodzice ofiar masakry w Sandy Hook pozwali Alexa Jonesa. Radiowiec celebryta zrujnowany przez wyroki dotyczące odszkodowań

Pierwszy wyrok zapadł w sierpniu tego roku. Jonesa pozwali rodzice zabitego ucznia, 6-letniego Jesse Lewisa. Neil Heslin i Scarlett Lewis opowiadali, jak zwolennicy teorii spiskowej radiowca strzelali pod ich domem, grozili im przez telefon i zaczepiali na ulicy. Sędzia orzekł, że Alex Jones musi zapłacić im za to 4 miliony dolarów odszkodowania. Lawina ruszyła i kolejni rodzice decydowali się na pozwy. Wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie. Propagator teorii spiskowych musi teraz zapłacić 965 milionów dolarów rodzinom ofiar masakry w Sandy Hook, a więc niemal miliard dolarów. Kolejnym rodzinom przyznano odszkodowania w wysokości od 28 do 120 milionów dolarów.

Sonda
Czy znasz kogoś, kto wierzy w teorie spiskowe?

QUIZ. Najgorsza śmierć w polskich serialach. To nie tylko Hanka w kartonach. Pamiętasz chociaż 11?

Pytanie 1 z 15
Jak zginęła Hanka Mostowiak w "M jak miłość"?
Strzelanina w szkole
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany