nóż, zabójstwo

i

Autor: Shutterstock

"Sekcja zwłok będzie trudna"

Zaszlachtowały ją córka i wnuczka? Ciało pocięte piłą, resztki w ognisku. "Wszędzie pełno tkanek"

2023-06-07 15:16

44-letnia Candace Craig i jej 19-letnia córka zostały aresztowane po tym, jak służby wkroczyły do ich domu i odkryły "resztki tkanek, mózgu i krew" w piwnicy oraz rozczłonkowane zwłoki poupychane w workach na śmieci. Części z nich brakowało - matka i córka miały je spalić w pobliżu domu. Ofiarą jest 71-letnia matka i babcia kobiet. Motyw zbrodni jest wstrząsający.

Opis tej zbrodni mrozi krew w żyłach. Amerykańskie serwisy donoszą o aresztowaniu 44-letniej Candace Craig i jej 19-letniej córki Salii Hardy, oskarżonych o brutalny mord na 71-letniej Margaret, matce Candace i babci Salii. O tym, że coś jest nie tak, służby zaalarmowali krewni, mówiąc, że od dłuższego czasu nie mieli kontaktu ze starszą kobietą. Gdy funkcjonariusze weszli do domu przy Hill Road w Landover w Maryland, od razu poczuli charakterystyczny zapach krwi i rozkładu. To, co znaleźli w piwnicy, przyprawiło ich o mdłości. 

USA. Brutalne morderstwo. W piwnicy tkanki, krew, piła łańcuchowa

"Po wejściu do piwnicy funkcjonariusze natychmiast rozpoznali zapach gnicia i zauważyli krew i tkanki na podłodze w pobliżu trzech białych plastikowych worków na śmieci. W jednym z worków zobaczyli coś, co wyglądało na materię mózgową" - wynika z policyjnych dokumentów. Serwis Law&Crime podaje, że ciało Margaret Craig zostało w końcu znalezione - było pokrojone na kawałki. Na miejscu zbrodni znaleziono też nóż, piłę łańcuchową, przybory do cięcia, środki czyszczące. To wciąż nie wszystko - jeden z sąsiadów zeznał, że widział matkę i córkę 27 maja - na tyłach domu, w zaroślach, rozpalały małe ognisko. We wskazanym miejscu odnaleziono nadpalone kolejne części ciała starszej pani. 

Brutalny mord na matce i babci. Szokujący powód

Powód, dla którego matka i córka miały zabić Margaret, jest szokujący. Wstępne dochodzenie wskazuje, że 71-latka podobno odkryła oszustwa związane z używaniem karty kredytowej przez Candace i zagroziła, że zgłosi to na policję. 19-latka twierdzi, że gdy pewnego dnia przyszła do domu, odkryła, że matka zabiła jej babcię. Wtedy nastolatka dała się wciągnąć w pomoc przy pozbywaniu się zwłok. Obie przebywają w areszcie, sąd nie wyznaczył kaucji. Śledczy nie kryją, że sekcja zwłok ofiary będzie wielkim wyzwaniem. 

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Tutaj bestia z Mrowin zabiła swoją ofiarę