Zdradzili, co jest przeznaczeniem Putina. Dopóki tego nie zrobi, nie może umrzeć

i

Autor: Maksim Mishin/AP Zdradzili, co jest "przeznaczeniem" Putina. Dopóki tego nie zrobi, nie może umrzeć

To już obsesja!

Putin wierzy w swoje "przeznaczenie". Dopóki TEGO nie zrobi, nie może umrzeć

2023-01-31 10:55

W lutym minie rok odkąd Władimir Putin rozpoczął brutalną inwazję na Ukrainę. I choć o przewadze Rosjan mówić trudno, to nie ma co liczyć na to, by rosyjski prezydent zakończył wojnę. Były sekretarz obrony USA zdradza, co jest "przeznaczeniem" Putina i nie wątpliwości: "To prawdziwa obsesja, a on czuje się wybrany". TEGO chce dokonać, zanim umrze!

Władimir Putin (70 l.) do władzy doszedł po trupach i na trupach ma zamiar się przy niej utrzymać. Jednak jak przekonuje Robert Gates (79 l.), były sekretarz departamentu obrony USA, tutaj chodzi o coś więcej niż o władzę. Putin chce się zapisać na kartach historii jako ten, któremu udało się... odbudować Imperium Rosyjskie. "Putin wierzy, że jego przeznaczeniem jest odtworzenie wielkiego imperium. A jak mawiał mój dawny mentor, Zbig Brzeziński »Bez Ukrainy nie może być Imperium Rosyjskiego«" - mówił w poniedziałkowym (30 stycznia) wydaniu programu "Meet the Press" w NBC News.

Ukraina to obsesja Putina. Nie odpuści

"On ma obsesję na punkcie odzyskania Ukrainy, będzie się tam trzymał. Myślę, że wierzy, że czas jest po jego stronie, że poparcie w USA, poparcie w Europie itd. będzie słabnąć. I robi to, co zawsze robiły rosyjskie armie, czyli wysyła dużą liczbę stosunkowo słabo wyposażonych, słabo wyszkolonych poborowych na linię frontu, w przekonaniu, że masa zwycięży" - kontynuował. 

"Putin wrzuca mięso do maszynki"

Dopiero wtedy, gdy Putin odtworzy wielkie imperium, będzie gotów odejść, a może nawet umrzeć. Komentatorzy nie mają jednak wątpliwości, że nie wypełni swojego "przeznaczenia". "Straty, jakie ponosi armia rosyjska, są nie do utrzymania. Putin wrzuca mięso do młynka i jest coraz gorzej. Teraz do tej wojny mają zostać wprowadzone czołgi [chodzi m.in. o Leopardy - przyp. red.], które są o wiele bardziej wydajne niż rosyjskie. Rosja była papierowym tygrysem, a Ukraina to udowodniła!" - napisał niedawno na Twitterze Richard Ojeda, były major armii amerykańskiej i kongresman. Cytuje go "Daily Star". 

Sonda
Czy Putin przegra wojnę?
M. WYPIJ: JEŻELI BĘDZIEMY SŁABI MOŻEMY PAŚĆ ŁUPEM PUTINA
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki