zegar, apokalipsa

i

Autor: Super Express TV

Zegar zagłady przyśpiesza! Koniec świata coraz bliżej

2018-01-26 11:25

Tylko 2 minuty dzielą nas od końca świata! Tak blisko zgłady jeszcze nigdy nie byliśmy. Nadchodzącej apokalipsie winni jesteśmy sami, to działania ludzkie zbliżają nas do nieuchronnego końca.

Tak blisko zagłady jeszcze nigdy nie byliśmy! "Zegar Zagłady" stworzony przez naukowców skupionych wokół pisma "Bulletin of Atomic Scientists" co roku jest aktualizowany. Od 1947 roku wylicza jak wiele czasu zostało ludzkości do wymordowania siebie nawzajem. W tym roku specjaliści przesunęli wskazówki zegara o kolejne 30 sekund, to oznacza, że do końca świata jaki znamy zostało tylko 2 minuty. Podobnie blisko apokalipsy świat był, gdy w 1953 roku ZSRR i USA przeprowadziły swoje próby jądrowe. Przyczyną tegorocznego przesunięcia strzałek było: Brak stosownych rozwiązań wobec narastającego ryzyka konfliktu nuklearnego i zmian klimatu.

Doomsday Clock, czyli po angielsku Zegar Zagłady, co i rusz zmienia swoje ułożenie wskazówek. Tegoroczne przesunięcie oznacza, że jeśli współczesna ludzkość nie zapanuje nad zagrożeniem nuklearnym to lada chwila możemy wszyscy zginąć od uderzenia bomby atomowej. Ogłoszenie godziny wskazywanej przez zegar jest wezwaniem do ludzkości, aby podjęła kroki hamujące zmiany klimatyczne i opanowała agresję, która może zmusić przywódców państw do uruchomienia czerwonego przycisku bomby wodorowej.

Zobacz: Asteroida zbliża się do Ziemi. Nadchodzi zagłada?