Zmarła 18-latka zaszczepiona przeciw Covid-19. Otrzymała preparat AstraZeneca

2021-06-10 20:45
szczepienie
Autor: Pixabay.com

Tragedia we Włoszech. W szpitalu w Genui na północy kraju zmarła w czwartek 18-latka, która 25 maja została zaszczepiona przeciw Covid-19 preparatem AstraZeneca - podały służby medyczne. Przeszła operację w celu usunięcia zakrzepu i zatrzymania krwotoku mózgowego.

Tragiczne wieści z Włoch. Nastolatka o imieniu Camilla, pochodząca z Ligurii, została zaszczepiona podczas tzw. dnia otwartego dla wszystkich chętnych w wieku powyżej 18 lat - 25 maja 2021 r. 

3 czerwca nastolatka zgłosiła się na pogotowie z bólem głowy i światłowstrętem. Przeszła prześwietlenie głowy i badanie neurologiczne, które nic nie wykazały. Została zwolniona do domu, jednak z zaleceniem powtórzenia badań krwi po 15 dniach. Dwa dni później jednak wróciła na izbę przyjęć, a tomografia komputerowa wykazała krwotok mózgowy. Camilla natychmiast została przeniesiona na oddział neurochirurgii. Mimo podwójnej operacji, jakiej została poddana, nie udało się jej uratować.

Przypadek 18-latki, która trafiła do szpitala w ciężkim stanie, wywołał we Włoszech dyskusję na temat konieczności zmiany strategii szczepień preparatem AstraZeneca. Według części ekspertów nie powinien być on podawany osobom w wieku poniżej 30-40 lat.

Oczekuje się nowych rekomendacji dotyczących stosowania szczepionki. Jest ona obecnie rekomendowana głównie osobom, które ukończyły 60 lat.

SPRAWDŹ: "Wolni od długów" - czy Annie Guzik uda się pomóc rodzinie oszukanej na olbrzymie pieniądze?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze