Znów wybierzemy najwybitniejszych Polonusów!

2013-02-08 3:00

Konkurs organizuje Fundacja "Teraz Polska" we współpracy z "Pangea Alliance". W ostatnią środę w konsulacie na Manhattanie odbyło się spotkanie organizacyjne, którego gościem specjalnym był Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska". Opowiadał o powiększającym się z roku na rok zasięgu konkursu, który obecnie przeprowadzany jest m.in. w Nowym Jorku i Chicago, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

Kameralne spotkanie było jednak przede wszystkim okazją do przygotowania wstępnej listy potencjalnych kandydatów do tegorocznej nagrody "Wybitny Polak". Wyróżnienia przyznawane są w pięciu kategoriach: biznes, kultura, nauka, osobowość oraz młody Polak. W zeszłym roku laureatami nowojorskiej edycji konkursu "Wybitny Polak" zostali: Magdalena Baczewska (w kategorii młody Polak), Mariusz Kołodziej (biznes), Janusz Szlechta (osobowość), Wacław Szybalski (nauka), Ryszard Horowitz (kultura). Kolejne spotkanie komisji planowane jest na 13 marca. Zostanie wówczas uzupełniona i przedyskutowana lista kandydatów w poszczególnych kategoriach.

Przy okazji spotkania prezes Przybył uczcił 20-lecie godła "Teraz Polska" świętowane w Polsce, przywożąc złote medale za zasługi w promowaniu konkursu poza granicami Polski. Odznaczenia otrzymali m.in. wiceprezes "Pangea Alliance" i przewodniczący komisji konkursowej Grzegorz Fryc, konsul generalna Ewa Junczyk-Ziomecka, Zygmunt Staszewski oraz Magdalena Kapuścińska.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany