Zostało nam sześć, może osiem tygodni! Tragiczne wyliczenia WHO o Omikronie w Europie

2022-01-12 13:51
Zostało nam 6, może 8 tygodni! Tragiczne wyliczenia WHO dotyczące Europy
Autor: shutterstock Ziści się najczarniejszy scenariusz?

Tylko w ciągu pierwszego tygodnia 2022 roku w Europie zarejestrowano 7 MILIONÓW nowych przypadków zachorowań na koronawirusa. Jak mówią eksperci, jeśli porównać to ze stanem sprzed dwóch tygodni, jest to ponad dwukrotny przyrost zakażeń. To z kolei oznacza, że za półtora miesiąca (maks. do dwóch), co drugi mieszkaniec Europy będzie zarażony Omikronem.

Te przerażające prognozy przedstawił we wtorek (11 stycznia) szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę dr Hans Kluge, podczas konferencji prasowej w Genewie. Przyznał, że europejskie systemy opieki zdrowotnej muszą się spodziewać poważnego przeciążenia, ponieważ wariant Omikron, choć uznawany za nieco łagodniejszy, rozprzestrzenia się błyskawicznie, o wiele szybciej niż którykolwiek z poprzednich wariantów koronawirusa. Tylko w pierwszym tygodniu stycznia, w krajach europejskich zanotowano aż siedem milionów nowych przypadków zakażeń, co stanowi ponad dwukrotny wzrost zachorowań w porównaniu z sytuacją sprzed dwóch tygodni. "Jak przewiduje instytut oceny zdrowia przy Uniwersytecie Waszyngtońskim w Seattle (IMHE), w tym tempie ponad 50 proc. populacji regionu (Europy) będzie zakażone Omikronem w następne sześć do ośmiu tygodni" - cytuje słowa dr. Kluge Polska Agencja Prasowa. 

CZYTAJ TAKŻE: Papież Franciszek melomanem? Jak gdyby nigdy nic wpadł do sklepu z płytami [WIDEO]

CZYTAJ TAKŻE: Szok! Ośmiolatek podpalił swoich rodziców, gdy spali. Trudno uwierzyć, dlaczego!

Agata była w ciąży i miała koronawirusa. Skończyło się tragicznie

Ekspert WHO po raz kolejny podkreślił, jak ważne są szczepienia przeciwko Covid-19 i zaapelował do rządzących wszystkimi europejskimi państwami o to, by nadali priorytet kampaniom przekonującym do przyjmowania szczepionek, w tym dawek przypominających. Wezwał także, by w swoich krajach wprowadzili obowiązek noszenia masek w zamkniętych przestrzeniach.

CZYTAJ TAKŻE: Słynny szczur saper nie żyje. Wywęszył ponad sto min, opłakuje go cały kraj!

Sonda
Rozdawanie pieniędzy za szczepienia to dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE