Zakopał zwłoki matki w ogrodzie i przez 3 lata pobierał jej emeryturę!

2020-01-15 14:53 mar
Zakopał zwłoki matki w ogrodzie i przez 3 lata pobierał jej emeryturę
Autor: materiały policji

Do 8 lat więzienia grozi 57-letniemu Jakubowi Ch., który zakopał zwłoki swojej matki w ogrodzie i przez kolejne 3 lata pobierał jej emeryturę. Zwłoki kobiety znaleziono w Chocianowie w powiecie polkowickim. Nie udało się ustalić w jaki sposób kobieta zmarła.

Do makabrycznego zdarzenia doszło w lipcu 2016 roku. Jakub Ch. mieszkał razem z matką w wynajmowanym domu w Chocianowie. Gdy starsza kobieta zmarła mężczyzna nikogo o jej śmierci nie powiadomił, tylko w tajemnicy zakopał zwłoki w ogródku. Następnie przez kolejne lata pobierał w jej imieniu emeryturę. Do września 2019 roku wyłudził w ten sposób ok. 41 tys. zł.

Policja zainteresowała się sprawą, po tym jak wnuczka kobiety złożyła zawiadomienie o zaginięciu swojej babci. Wkrótce funkcjonariusze ustalili, że kobieta nie żyje, a jej syn od lat pobiera za nią emeryturę. Jakub Ch. został zatrzymany we wrześniu 2019 r. w Łodzi. Zgodnie z podejrzeniami śledczych w przydomowym ogródku w Chocianowie odnaleziono szczątki kobiety.

Jakub Ch. przyznał się do zakopania zwłok swojej matki i wyjaśnił, że zmarła ona z przyczyn naturalnych. Ze względu na duży upływa czasu sekcja zwłok nie pozwoliła wskazać przyczyny śmierci kobiety. Wiadomo jedynie, że na jej ciele nie było uszkodzeń mechanicznych.

57-latek usłyszał m.in. zarzuty nieudzielenia matce pomocy w okresie poprzedzającym jej śmierć, znieważenia zwłok kobiety, poprzez zakopanie ich w ogrodzie oraz wyłudzenia pieniędzy z ZUS. Grozi mu do 8 lat więzienia.