Jacek Prusinowski, który obejrzał całą debatę, przyznał, że trwała ona znacznie dłużej niż planowane 2,5 godziny. Tomasz Walczak zauważył, że pytania dziennikarzy były mniej angażujące niż bezpośrednie starcia kandydatów, a sama debata "dość skomplikowana".
Obaj prowadzący podcast "Polityczny poker" zgodzili się, że zwycięzcami są wszyscy, którzy wytrwali do końca debaty. Prusinowski wyróżnił Adriana Zandberga i Sławomira Mentzena, a Walczak zwrócił uwagę na Szymona Hołownię, Adriana Zandberga i Magdalenę Biejat, którzy walczą o coś więcej niż tylko zwycięstwo.
Wpływ debat na wynik wyborów
Prowadzący zastanawiali się, czy debaty wpłyną na wynik wyborów. Prusinowski uważa, że debaty mogą wpłynąć na decyzje pojedynczych wyborców, ale nie powodują masowych przepływów. Walczak dodał, że debaty mogą pomóc kandydatom zyskać lub stracić poparcie, ale nie są punktami zwrotnymi kampanii.
Czytaj też: Prowadzili debatę "Super Expressu". Mówią, co działo się za kulisami
Dziennikarze omówili też sytuację Karola Nawrockiego, który był pod ostrzałem w związku z aferą mieszkaniową. Prusinowski zauważył, że Nawrocki dobrze poradził sobie z atakami, a Walczak dodał, że sprawa mieszkania może mieć mniejsze znaczenie w kontekście drugiej tury wyborów.
Prognozy przed pierwszą turą
Prowadzący podzielili się swoimi prognozami przed pierwszą turą wyborów. Zgodzili się, że pierwsze i drugie miejsce wydaje się niezagrożone, a Sławomir Mentzen utrzyma trzecie miejsce. Pytanie tylko o różnicę między Karolem Nawrockim a Rafałem Trzaskowskim. Odpowiedź poznamy niebawem.
Podcast polityczny "Prezydencki poker" do posłuchania niżej. Premiery nowych odcinków emitowane będą w poniedziałki, środy i piątki na stronie Mediateka.pl, na se.pl i w pozostałych serwisach internetowych Grupy ZPR Media, a także na Spotify, Apple Podcast. Podcast będzie także dystrybuowany w wersji wideo – na platformie You Tube.