ŚMIERCIONOŚNA bakteria atakuje na Lubelszczyźnie! Jedna osoba nie żyje [AUDIO]

2019-09-18 13:29 Mateusz Kasiak
ŚMIERCIONOŚNA bakteria atakuje na Lubelszczyźnie! Jedna osoba nie żyje!
Autor: pixabay.com/DarkoStojanovic

Bakteria Klebsiella pneumoniae zaatakowała w szpitalu w Białej Podlaskiej. Jedna osoba nie żyje. Zamknięto przyjęcia pacjentów i zakazano odwiedzin.

Bakterię Klebsiella pneumoniae (pałeczkę zapalenia płuc) potwierdzoną u dwóch pacjentów. Jeden z nich nie żyje. U obu stwierdzono występowanie chorób współistniejących – potwierdza bialski sanepid.

W szpitalu w Białej Podlaskiej – na dwóch oddziałach – na geriatrii i oddziale chorób wewnętrznych, wprowadzono reżim szpitalny, zakazano odwiedzin, przyjęć, a pacjenci pozostają w izolatkach.

Bakteria bytuje w przewodzie pokarmowym. Niebezpieczna jest dla pacjentów o obniżonej odporności, przede wszystkim osób starszych czy dzieci, każdy z nas ją w sobie ma. Atakuje osoby chorujące przewlekle, np. na nowotwory.

– Obaj pacjenci to osoby powyżej siedemdziesiątego roku życia, zmagający się z poważnymi chorobami, ale testy wykazały u nich bakterię - mówi Jarosław Sawicki zastępca dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej.

– W związku z występowaniem innej choroby śmierci pacjenta bezpośrednio nie wiążemy z bakterią – dodaje Magdalena Us, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. – Realizowane procedury to działania standardowe – komentuje.

Szpital kwarantannę wprowadził do odwołania.

Informacje w tej sprawie zebrał Mateusz Kasiak. Posłuchaj:

Prawdziwe historie z polskich szpitali i przychodni. Po tej lekturze już nigdy Wasza wizyta u lekarza nie będzie taka sama

„Jak wyżywić pacjenta w szpitalu za 7 złotych dziennie?! Trudno sobie wyobrazić, by trzy posiłki, w tym dwudaniowy obiad, kosztowały mniej więcej tyle samo, ile paczka ciastek. Kucharki potrafią zdziałać cuda, efekty są różne.

Bez znieczulenia
Autor: Wydawnictwo Harde