Kierowcy, noga z gazu! Dziś nikomu nie odpuszczą! Ruszyła policyjna akcja

2020-02-27 8:47 MG
policja
Autor: Podlaska Policja 27 lutego: Na drogach policjanci z grupy SPEED!

Dzisiaj, 27 lutego 2020 roku, Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Docelowo, działania mają zmniejszyć ryzyko wypadków przez egzekwowanie ograniczeń prędkości. Choć funkcjonariusze skupiają się na prędkości, pozostałe wykroczenia raczej też nie przejdą...

Prędkość jest najbardziej kluczowym elementem większości wypadków i zarazem często ich zaczynem. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. W przypadku konfrontacji z pieszymi, już nieznaczne odchyły od norm znacznie zmniejszają szanse na przeżycie spotkania pieszego z autem.

Czytaj też: 23-latka przeprowadzała rower na pasach. Nagle huknął w nią samochód [SZOKUJĄCE WIDEO]

Jak będą wyglądały kontrole 27 lutego?

Trzeba zaznaczyć, że dziś na drogach nad prędkością będą czuwać głównie funkcjonariusze ze specjalnej grupy "speed". To policjanci wyposażeni w najnowszy sprzęt rejestrujący zarówno w formie statycznej, jak i dynamicznej - oznacza to tyle, że pomiary prędkości będą prowadzone dynamicznie - z poziomu policyjnych samochodów, oraz statycznie - z poziomu np. poboczy.

Wypadki w statystykach

Jak ustaliło RMF FM, tylko w tym roku - czyli przez dwa miesiące - doszło do 2839 wypadków, w których zginęło 235 osób, a 3295 zostało rannych. Blisko 700 wypadków było spowodowane niedostosowaniem prędkości.

Czytaj więcej: Opole: Wciąż nie potrafimy przechodzić przez pasy. Czyja to wina?

Mistrz kierownicy na ulicach Poznania

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.