Potrącenie na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze

i

Autor: Policja Lubuska

Kobieta schodziła już z pasów

29-latka nie miała szans z samochodem! Wylądowała kilka metrów od przejścia dla pieszych [WIDEO]

2022-09-05 11:20

By uniknąć zderzenia z samochodem 29-latce zabrakło około metra. Kobieta schodziła już z przejścia dla pieszych, gdy uderzył w nią osobowy ford. Piesza wpadła na maskę i została wyrzucona kilka metrów dalej. Doznała poważnych obrażeń. Kierowcy grożą 3 lata więzienia.

W miniony piątek (2 września) potracenie pieszej zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. 61-letni kierujący osobowym fordem na wyznaczonym przejściu dla pieszych przy ulicy Wojska Polskiego potrącił 29-letnią kobietę.

>>> Poszukiwany wpadł w alkoholowy szał. Rzucił się z kamieniem na sklepową witrynę

Zielona Góra: 29-latka nie miała szans z samochodem. Uderzył w nią na pasach

Piesza schodziła już z przejścia, gdy wjechał w nią kierowca forda. Kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Kierujący fordem będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego. Kodeks karny przewiduje za to karę pozbawienia wolności do 3 lat.

Czytaj także: 39-latka z dwojgiem dzieci zginęła pod Świebodzinem! Przerażający wypadek na DK92 [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Na nagraniu z miejskiej kamery widać, jak kobieta wchodzi na przejście i kiedy jest już na jego końcu uderza w nią samochód. 29-latka próbuje jeszcze uciekać, ale nie ma szans umknąć przed jadącym samochodem, który uderza w nią z impetem. Z nagrania wynika, że kierowca nie zwolnił przed przejściem, a być może nawet nie hamował.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki