Babimost: Ktoś… ZAMIESZKAŁ w jej domu! Była w szoku. Żyli tam OD MIESIĘCY!

i

Autor: Pixabay/Bertsz

Babimost: Ktoś… ZAMIESZKAŁ w jej domu! Była w szoku. Żyli tam OD MIESIĘCY!

2021-02-05 10:58

Nieprawdopodobna (choć prawdziwa) historia z Babimostu (woj. lubuskie). Jedna z mieszkanek miasta odkryła, że ktoś… zamieszkał w jej domu. Była w szoku. Dzicy lokatorzy żyli tam od miesięcy. Jak to możliwe? Jej „lokatorzy” są już w rękach policji. 24- i 35-latek mieszkali pod nowym adresem od października ubiegłego roku.

Była zszokowana i zapewne przerażona, gdy zobaczyła, że ktoś wkradł się do jej domu. Jakież musiało być jej zdziwienie, gdy okazało się, że dzicy lokatorzy żyją pod jej dachem od miesięcy. Ktoś – a konkretnie dwa dorośli mężczyźnie – zamieszkał w jej domu. Jak to możliwe?

Zaczęło się niepozornie. W środę właścicielka domu w Babimoście chciała wejść do swojej nieruchomości i… tu pojawił się problem. Nie mogła dostać się do środka! Ktoś zablokował drzwi od wewnątrz. Kobieta zaczęła oglądać dom, zauważyła wybite okno w piwnicy. Zadzwoniła po policję.

Zobacz też: Pogodowy ARMAGEDON w Lubuskiem! Gołoledź na drogach i wichury! [PROGNOZA]

Policjanci weszli do domu i zastali w nim dwóch znanych im mężczyzn, którzy byli już wcześniej notowani za przestępstwa i wykroczenia. To dwaj mieszkańcy Babimostu – 24-latek i 35-latek – relacjonuje podinspektor Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Babimost: Ktoś… ZAMIESZKAŁ w jej domu! Była w szoku. Żyli tam OD MIESIĘCY!

i

Autor: Policja Zielona Góra

To jednak nie koniec historii. Bo choć z domu zniknęła część sprzętów, to nie była to zwykła kradzież. Złodzieje bowiem… mieszkali pod jej dachem od miesięcy! Jak to możliwe? Okazuje się, że właścicielka nie mieszka w tym domu na stałe. Nie było jej tam przez jakiś czas. Gdy w ubiegłym tygodniu postanowiła sprawdzić, czy „wszystko gra”, okazało się, że od października ma u siebie dwóch dzikich lokatorów.

Mężczyźni nie płacili czynszu, za to okradali właścicielkę i dewastowali mieszkanie!

Właścicielka domu po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń zauważyła, że skradziono sprzęt elektroniczny oraz zniszczone zostały meble w kuchni i pokojach. Straty wyceniono na kilkaset złotych – dodaje Barska.

24- i 35-latek zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Czarnek o szczepieniach nauczycieli. Padły ważne słowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE