Bezczelnie wykorzystał naiwność kobiety. GIGANTYCZNA strata pieniędzy

2021-01-12 10:34 eib
Bezczelnie wykorzystał naiwność kobiety. GIGANTYCZNA strata pieniędzy
Autor: Pixabay Bezczelnie wykorzystał naiwność kobiety. GIGANTYCZNA strata pieniędzy

Oszust, który podszył się pod doradcę finansowego wykorzystał niewiedzę i naiwność kobiety, która chciała zainwestować pieniądze. Mężczyzna uzyskał na dane kobiety pożyczkę w kwocie blisko 155 tysięcy złotych, którą to w znacznej części przelał na inne konto.

63-letnia kobieta chciała zainwestować pieniądze. Straciła prawie 155 tysięcy złotych

niedawno ofiarą oszusta padła 63-latka, która chcąc zainwestować pieniądze, straciła je.

Kobieta na jednej ze stron internetowych znalazła informację o możliwości zainwestowania pieniędzy za pomocą doradców finansowych. Zachęcona ofertą, wpłaciła na podane konto wpisowe w kwocie 250 dolarów. Po tej wpłacie z różnych numerów telefonów skontaktowało się z nią kilka osób, podających się za doradców finansowych danej firmy. Ponadto jedna z tych osób po utworzeniu konta poczty elektronicznej dedykowanego dla kobiety, poleciła przesłać zdjęcia dowodu osobistego, karty bankomatowej, a także zainstalować na komputerze określoną aplikację, która umożliwiła mu zdalnie obsługiwać konto bankowego należące do kobiety.

Przeczytaj: Kula dyskotekowa ZABIŁA seniorkę! Tragedia na weselu pod Zieloną Górą

Kobieta zawierzając mężczyźnie, postępowała zgodnie z instrukcjami i zatwierdzała dokonywane operacje bankowe. Po kilku dniach od rozmowy okazało się, że mężczyzna dwukrotnie uzyskał pożyczkę w łącznej kwocie blisko 155 tysięcy złotych i wykonał dwa przelewy w łącznej kwocie ponad 138 tysięcy złotych na inne konto bankowe. Gdy kobieta zorientowała się, że została oszukana, niezwłocznie zablokowała swoje konto oraz zastrzegła kartę bankomatową i dowód osobisty.

Oszust z portalu randkowego