Kula dyskotekowa ZABIŁA seniorkę! Tragedia na weselu pod Zieloną Górą

2021-01-11 14:51 Rafał Strzelec
Krępa. 82-latka zmarła po uderzeniu kulą dyskotekową
Autor: pixabay.com Krępa. 82-latka zmarła po uderzeniu kulą dyskotekową

Kula dyskotekowa zabiła seniorkę! Do zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku w miejscowości Krępa pod Zieloną Górą. Kobieta była uczestniczką wesela, które odbywało się na sali wiejskiej. Poszkodowaną zabrano do szpitala. Niestety, nie udało się jej uratować. Zmarła po kilku dniach. Sprawą zajęła się prokuratura, która ją umorzyła.

Krępa. Kula dyskotekowa spadła na seniorkę. Kobieta nie żyje

Do zdarzenia doszło 3 października na sali wiejskiej w miejscowości Krępa tuż pod Zieloną Górą. 82-letnia seniorka bawiła się na imprezie weselnej. W pewnym momencie kula dyskotekowa zerwała się z łańcucha i spadła wprost na nią. - Kobieta straciła przytomność i była reanimowana przez wezwany na miejsce zespół pogotowia ratunkowego. Lekarzom udało się przywrócić jej funkcje życiowe. Została zabrana do szpitala. Z naszych informacji wynika, że doznała stłuczenia mózgu - mówiła wówczas Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.Niestety, po kilku dniach pobytu w szpitalu seniorka zmarła.

Zielona Góra. Kula dyskotekowa zabiła seniorkę. Co na to prokuratura?

Sprawą zajęła się Prokuratura w Zielonej Górze. Śledztwo było prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Przesłuchano m.in. uczestników wesela. Sprawie kuli przyjrzał się również biegły w tym zakresie. Prokuratura po kilku miesiącach zadecydowała o umorzeniu sprawy. Z poczynionych ustaleń wynika, że w trakcie wesela doszło do samoistnego zerwania się łańcucha, na którym zawieszona była tak zwana kula dyskotekowa. Nie stwierdzono, aby ktokolwiek przyczynił się do uszkodzenia tak łańcucha, jak i samego mechanizmu - poinformował w rozmowie z TVN24 Zbigniew Fafera, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Zielonej Górze. Decyzja nie jest prawomocna.

Dyskoteka w kościele w Warszawie. Karnawał w świątyni w czasie epidemii